Լայնամասշտաբ պատերազմի հավանականությունը դեռ կա. Արսեն Թորոսյան
Ռուսաստանը գործադրում է բոլոր ջանքերը, որ Հայաստանում իրավիճակը հանգուցալուծվի առանց կրակոցի, այս մասին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արսեն Թորոսյանը։
«Լայնամասշտաբ պատերազմ, որի հավանականությունը դեռ կա, ոչ մեկին պետք չէ տարածաշրջանում, հատկապես, Հայաստանին», - ասաց Թորոսյանը։
Նրա խոսքով՝ բանակցություններն ամենաբարձր մակարդակով շարունակվում են։
«Դրանք շարունակվելու են, որ հասնենք այն հանգուցալուծմանը, որի մասին խոսել ենք, որ ադրբեջանական զինված ուժերը լքեն Հայաստանի սուվերեն տարածքն ու դա տեղի է ունենալու մեր ռազմավարական գործընկերոջ հետ համագործակցության արդյունքում», - նշեց Արսեն Թորոսյանը։

Possibility of wide scale war in the region still exists – Armenia PM staff head
Russia exerts all the efforts to settle the situation in Armenia without shooting, head of Armenia’s PM staff Arsen Torosyan told the reporters in the NA today.
"No one, and Armenia in particular, needs wide-scale war in the region, the possibility of which still exists," Torosyan said.
He added that negotiations on the highest level continue.
"They will continue to reach the solution we talked about – that the Azerbaijani armed forces leave Armenia’s sovereign territory and it will take place as a result of cooperation with our strategic partner," Torosyan noted.