Արցախում ականի վրա ադրբեջանցի երկու լրագրող է պայթել, նրանք մահացել են
Արցախում ականի վրա ադրբեջանցի երկու լրագրող է պայթել, նրանք մահացել են, հայտնում է Ադրբեջանի պետական  հեռուստատեսությունը (AZTV):
«AzTV-ի օպերատոր Սիրաջ Աբիշովը, ծնված 1989 թ., և Մահերրամ Իբրահիմովը (Ալիօղլու), «Ազերտաջ»-ի աշխատակից, ականի վրա պայթել են Քելբաջարի շրջանում ծառայողական պարտականությունները կատարելիս: Նրանք մահացել են: Ադրբեջանի «Հեռուստատեսության և ռադիոյի հեռարձակման» ՓԲԸ-ն խորին ցավակցություն է հայտնում զոհվածների ընտանիքներին», - ասվում է հեռարձակման մեջ:
2020 թվականի սեպտեմբերի վերջին Լեռնային Ղարաբաղում վերսկսվել են ռազմական գործողությունները, որոնք դարձել են երկարատև հակամարտության շարունակություն և հանգեցրել զոհերի խաղաղ բնակչության շրջանում: Կողմերը մի քանի անգամ փորձել են զինադադար կնքել, բայց միայն նոյեմբերի 10-ի գիշերը ձեռք բերված եռակողմ համաձայնությունն է հաջողությամբ կնքվել:

В Карабахе погибли двое азербайджанских журналистов, подорвавшись на мине
Двое азербайджанских журналистов подорвались на мине в Карабахе, они погибли, сообщает в пятницу Гостелевидение Азербайджана (АЗТВ).
«Оператор AzTV Сирадж Абишов, 1989 года рождения, и Магеррам Ибрагимов (Алиоглу), сотрудник (агентства - ред.) «Азертадж», подорвались на мине при исполнении служебных обязанностей в Кельбаджарском районе. Они погибли. ЗАО «Азербайджанское телевидение и радиовещание» выражает глубокие соболезнования семьям погибших», - сообщается в эфире.
В конце сентября 2020 года в Нагорном Карабахе возобновились боевые действия, которые стали продолжением многолетнего конфликта и привели к жертвам среди мирного населения. Стороны предприняли несколько попыток заключить перемирие, но успешным оказалось трехстороннее соглашение, достигнутое в ночь на 10 ноября.