Չինաստանում երեխաներին պատվաստելու են Sinovac պատվաստանյութով
Չինաստանի բժշկական իշխանությունները թույլատրել են Sinovac պատվաստանյութն օգտագործել երեխաների և դեռահասների պատվաստումների համար: Այս մասին հայտնում է Reuters-ը հղում անելով ընկերության խորհրդի նախագահ Ին Վեյդունին:
Չինաստանը հաստատել է Sinovac Biotech պատվաստանյութի արտակարգ օգտագործումը երեքից 17 տարեկան անձանց համար, ասել է Վեյդունը: Այնուամենայնիվ, դեռ հայտնի չէ, երբ փոքրիկ չինացիներին պատվաստումներ կառաջարկեն, քանի որ այժմ այնտեղ պատվաստվում են 18 և բարձր տարիքի մարդիկ:
Վեյդունը նշել է, որ անչափահասները պատվաստումների ավելի ցածր առաջնահերթություն ունեն՝ համեմատած տարեց մարդկանց հետ:

В Китае вакцину Sinovac одобрили для детей
Медицинские власти Китая разрешили использовать вакцину Sinovac для вакцинации детей и подростков. Об этом со ссылкой на председателя правления компании Инь Вэйдуна сообщает Reuters.
По словам Вэйдуна, Китай одобрил экстренное использование вакцины Sinovac Biotech для людей от трех до 17 лет. Однако, пока неизвестно, когда маленьким китайцам предложат пройти вакцинацию, поскольку сейчас там прививки делают людям от 18 и старше.
Вэйдуна сообщил, что несовершеннолетние пока имеют более низкий приоритет для вакцинации по сравнению с пожилыми людьми.