Ու՞մ մտքով կանցներ, որ հայրենի հողի համար կյանքը տված մեր հերոսներն այդ նույն հողում խաղաղ ու հավերժ ննջելու հնարավորություն անգամ չեն ունենալու. Սերժ Սարգսյան (Տեսանյութ)
07/06/2021 18:56
Իմ ու իմ թիմակիցների համար այժմ հեշտ է ասել՝ մենք զգուշացրել էինք, կանխատեսել էինք, բայց դրանք այսօր արդեն անօգուտ խոսքեր են, հետ չեն բերելու ո՛չ մեր 5000 նահատակված տղաներին, ո՛չ Արցախի կորսված 75 տոկոսը, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ծրագիրի ներկայացման ժամանակ ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
«Ո՞ւմ մտքով կանցներ, որ հայրենի հողի համար ամենաթանկը՝ իրենց կյանքը տված մեր հերոսներն, այդ նույն հողում խաղաղ ու հավերժ ննջելու հնարավորություն անգամ չեն ունենալու:
Հայաստանն այս դավաճանների պատճառով կորցրել է իր դաշնակիցների և գործընկերների հարգանքն ու վստահությունը: Այս պոպուլիստ ու անբարո իշխանությունը լավագույնս ջանացել է միայն մի հարցում, որ մենք ազգովի բզկտվենք, թուլանանք, պարտվենք պատերազմում ու դատապարտվենք դանդաղ մահվան: Հիմա այդ վիճակում ենք», - նշեց Սերժ Սագսյանը:

Серж Саргсян: Предстоящие выборы – это возможность победить смерть и снова воспрянуть
Мне и членам нашей команды сейчас легко говорить: мы предупреждали, предвидели, но сегодня это уже бесполезные слова, нельзя вернуть ни наших погибших 5000 парней, ни потерянные 75% Арцаха, заявил сегодня третий президент Армении, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян во время презентации предвыборной программы блока «Честь имею».
«Кому могла прийти в голову мысль, что отдавшие за родную землю самое дорогое – свою жизнь – наши герои будут лишены даже возможности спокойно и вечно покоится на этой земле.
Армения из-за этих предателей потеряла уважение и доверие своих союзников и партнеров. Эта популистская и аморальная власть хорошо старалась только в одном вопросе, чтобы разделить и ослабить нас, обречь нас на поражение и медленную смерть. Сейчас мы в таком положении», - отметил Серж Саргсян.