Սերժ Սարգսյանը Փաշինյանին 24 ժամ է տվել. «Փաստ չներկայացրեց՝ մորթելու եմ» (Տեսանյութ)
ՀՀԿ նախագահ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մեղադրանքներին, թե զինվորներից գողացված գումարը պարտվել է «մոնտե կարլոներում»։
«Երկար տարիներ իրենք այդ կեղծ լուրը տարածում էին։ Եվ ես այն ժամանակ անհրաժեշտ չէի գտնում նրանց պատասխանել՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ ես նախագահ էի, մեր անվտանգության ծառայությունները ինձ էին ենթարկվում և պետք է ասեին՝ այդ ամբողջ ինֆորմացիան պահում են և այլն», - ասել է Սարգսյանը։
«Ինքը (Փաշինյանը՝ խմբ.) ղալաթ ա անում, որ տենց բան ա ասում։ Տեսել եք՝ ինչպես է ասում, «եթե»-ներով է ասում։ Ես դրան՝ այդ անբարոյականին, 24 ժամ եմ տալիս. կամ պետք է մի փաստ ներկայացնի, կամ ես էնպիսի փաստեր եմ հրապարակելու իր մասին, իր ընտանիքի մասին, որ հասարակությունը թքելու ա իր վրա։ Թող մի փաստ ներկայացնի։ Չներկայացրեց՝ մորթելու եմ», - հայտարարել է Սերժ Սարգսյանը։

Серж Саргсян дал Пашиняну 24 часа: «Пусть представит хоть один факт»
Председатель Республиканской партии Армении, третий президент Армении Серж Саргсян ответил на обвинения и.о. премьер-министра Никола Пашиняна, якобы он проигрывал украденные у солдат деньги в «Монте-Карло».
«Знаете, они в течение долгих лет распространяли эту ложную информацию. И тогда я не считал необходимым отвечать им, учитывая то обстоятельство, что я был президентом, наши службы безопасности подчинялись мне и сказали бы, что вся эта информация скрывается и т.д.», - сказал Серж Саргсян.
«Он (Пашинян – ред. Aysor.am) несет вздор, когда говорит это. Видели, как он использует постоянно "если". Я этому моральному уроду даю 24 часа: либо он представит факт, либо я опубликую такие факты – о нем, о его семье, что общество плюнет ему в лицо. Пусть представит хоть один факт. Если не представит – уничтожу», - заявил Серж Саргсян.