Իշխանությունը մի ոճ է որդեգրել՝ եթե կեղտի մեջ ես, ուրիշներին էլ թաթախել այդ կեղտի մեջ, որ քեզնից շատ ավելի մաքուր չերևան. Քոչարյան
08/06/2021 16:56
Ընտրությունը հաշվետվություն է ժողովրդի առաջ, թե ինչ է արվել տվյալ ժամանակահատվածում, ես հաշվետվություն չլսեցի ոչ մի հանդիպման ժամանակ, լրագրողների հետ զրույցում իշխանության քարոզարշավի մասին ասաց «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
«Ենթադրում էի, որ առաջին հերթին ժողովրդին պետք է ասեն՝ «ներողություն, որ չի հաջողվել ինչ-որ բանի հասնել, բայց մենք կփորձենք»: Նույնիսկ դա չեն ասել: Մի ոճ են որդեգրել՝ վարկաբեկել բոլորին, եթե ինքդ կեղտի մեջ ես, ուրիշներին էլ թաթախել այդ կեղտի մեջ, որ գոնե քեզնից շատ ավելի մաքուր չերևան», - նշեց Քոչարյանը:

Стиль власти дискредитировать всех, если сам в грязи, то обливать грязью также других – Роберт Кочарян
08/06/2021 17:46
Выборы – это отчет перед народом о том, что сделано за данный период, однако ни на одной встрече я не слышал, чтобы они отчитывались, заявил сегодня в беседе с журналистами второй президент Армении, лидер блока «Армения» Роберт Кочарян.
«Я полагал, что в первую очередь должны сказать народу "извините, что не удалось достичь чего-то, но мы попробуем". Даже этого не сказали. Их стиль дискредитировать всех, если сам в грязи, то и других обливать грязью, чтобы не казались чище тебя», - сказал Роберт Кочарян.