Նիկոլը վերաբերվում է ուրիշի երեխաներին ինչպես իր սեփականություն. կուզենա՝ կսպանի, կուզենա՝ տեսախցիկների առջև ելակ կտա, ինչպես երկնային մանանա. Միքայել Մինասյան
08/06/2021 13:48
Ինչպես է Նիկոլը վերաբերվում գերիներին։ Շատ պարզ՝ ոնց ուզում է, Facebook-ում գրել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը։
«Նիկոլը վերաբերվում է ուրիշի երեխաներին, կրկնում եմ, ոնց ուզում է, ինչպես իր սեփականություն. կուզենա՝ կսպանի, կուզենա՝ տեսախցիկների առջև ելակ կտա, ինչպես երկնային մանանա, կուզենա՝ կթույլատրի, որ հուղարկավորեք, չի ուզենա՝ նկուղում կպահի, կուզենա՝ հերոսի կոչում կտա, չի ուզենա՝ անանուն զոհ կդարձնի՝ «պլյուս-մինուս 50 հոգանոց»...
Նիկոլը վերաբերվում է ձեր երեխաներին ճիշտ հակառակը, ինչպես դուք վերաբերվում էիք իր երեխաներին։ Դուք նրա երեխաներին աստվածացնում էիք, նա ձեր զավակներին վերաբերվում է որպես անձնական սեփականություն։ Ու քանի որ իրեն ներվեց դավաճանված պատերազմում երեխաներին մսաղաց նետելը, չկրակող ՀՕՊ-ի տակ պահելը, առանց զրահաբաճկոնի ու սաղավարտի առաջին գիծ ուղարկելը, սառնարաններում դիակները ամիսներով փտեցնելը, սխրանքների և մահվան հանգամանքները գաղտնիացնելը, զանգվածային գերեվարումն ու հետ բերելու ոչ մի փորձ չանելը, ահա այդքանից հետո երեկ նա արդեն շատ հանգիստ ձայնով հայտարարել է, թե որոշել է, որ գերի տղաները պետք է հանուն հայրենիքի մեկ-երկու ամիս ավելի մնան ադբեջանական բանտերում:
Ու քանի որ մինչև այդ ինչ անում էր բոլորը լուռ էին, հիմա էլ հույս ունի, որ կշարունակվի նույն կերպ:
Ահա այսպիսին էր քարոզարշավի առաջին օրը։
Ահա այսպիսին է ընտրողների ճնշող մեծամասնության կողմից ընտրված, ժողովրդի ճնշող մեծամասնության կողմից բազմիցս պաշտպանված, Արցախը հանձնած, տղաներին սպանած, Հայաստանի օկուպացիան չկանխած, բայց հանրության մի մասի կողմից մինչ օրս պահվող «փրկչի» իրական դեմքը», - գրել է Միքայել Մինասյանը՝ կիսվելով պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանի հրապարակած տեսանյութը։

Микаэл Минасян: Никол относится к чужим детям, как к своей собственности, захочет – убьет, захочет – перед камерами даст клубнику, как манну небесную
08/06/2021 15:45
Как Никол относится к пленным? Очень просто, как хочет, написал на своей странице в Facebook бывший посол Армении при Святом Престоле Микаэл Минасян.
«Никол относится к чужим детям, повторяю, как хочет, как к своей собственности: захочет – убьет, захочет – перед камерами даст клубники, как манну небесную, захочет – позволит похоронить, не захочет – будет держать в подвале, захочет – присвоит звание героя, не захочет – превратит в безымянную жертву, назовет "плюс-минус 50"…
Никол относится к вашим детям с точностью да наоборот тому, как вы относитесь к его детям. Вы обожествляли его детей, он обращается с вашими детьми как со своей собственностью. И поскольку ему простили то, что он отправил детей в мясорубку во время предательской войны, держал под нестреляющими системами ПВО, отправил на передовую без бронежилетов и шлемов, месяцами оставил их тела гнить, засекретил обстоятельства их подвигов и гибели, массовые пленения и отсутствие попыток вернуть пленных, то после всего этого вчера он очень спокойным тоном заявил, мол, решил, что наши пленные могут ради Родины еще один-два месяца остаться в азербайджанских тюрьмах.
И поскольку все молчали в ответ на то, что он делал до сих пор, он и сейчас надеется, что все так и будет продолжаться.
Вот таким был первый день агитационной кампании.
Такого истинное лицо избранного подавляющим большинством избирателей, неоднократно защищенного подавляющим большинством народа, сдавшего Арцах, убившего ребят, не предотвратившего оккупацию Армении, но до сих пор оберегаемого частью общества "спасителя"», - написал Микаэл Минасян, опубликовав видео продюсера Рубена Мхитаряна.