Փաշինյանը փորձում է լարվածության այնպիսի աստիճան հրահրել, որը կհանգեցնի ներքին բախումների.  «Պատիվ ունեմ» դաշինքի շտաբի ղեկավար (Տեսանյութ)
09/06/2021 12:24
Փաշինյանը փորձում է լարվածության այնպիսի աստիճան հրահրել, որը կհանգեցնի ներքին բախումների. «Պատիվ ունեմ» դաշինքի շտաբի ղեկավար (Տեսանյութ)
Իշխանության վարած քարոզչությունը դժվար է քաղաքակիրթ անվանել, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ընտրական շտաբի ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը:
«Այդպես էլ պետք է լիներ, որովհետև գործ ունենք մի անձի հետ, որը քաղաքական դեմք չէ: Նա երեք տարիների ընթացքում այդպես էլ չդարձավ քաղաքական դեմք», - նշեց Հարությունյանը:
Նա նաև ընդգծեց, որ որևէ մեկի մոտ կասկած չի հարուցում, որ Փաշինյանի վարկանիշը գահավիժում է.
«Յուրաքանչյուր հանդիպման ժամանակ նա մտքեր է արտաբերում, անգամ դժվար է դրանք մտքեր անվանել, որոնք տասնյակ նոր հարցեր են առաջացնում: Եվ ստիպված, յուրաքանչյուր հաջորդ անգամ նա փորձում է դրանք կոմպենսացնել՝ բռնության կոչեր հնչեցնելով»:
Շտաբի ղեկավար խոսքով՝ Փաշինյանը փրձում է լարվածության այնպիսի աստիճան հրահրել, որը կհանգեցնի, գուցե, նաև ներքին բախումների:

Пашинян пытается спровоцировать такой уровень напряженности, который приведет к внутренним столкновениям – руководитель штаба блока «Честь имею»
09/06/2021 13:57
Проводимую властями пропаганду сложно назвать цивилизованной, заявил сегодня руководитель предвыборного штаба блока «Честь имею» Давид Арутюнян на встрече с журналистами.
«Так и должно было быть, потому что мы имеем дело с человеком, которое не является политическим деятелем. В течение трех лет он так и не смог стать политической фигурой», - отметил Давид Арутюнян.
Он также подчеркнул, что ни у кого не вызывает сомнений, что рейтинг Пашиняна стремительно падает:
«Во время каждой встречи он высказывает мысли, даже сложно назвать их мыслями, которые вызывают десятки новых вопросов. И вынужденно, каждый следующий раз пытается их компенсировать, озвучивая призывы к насилию».
По словам руководителя предвыборного штаба, Пашинян пытается спровоцировать такой уровень напряженности, который, возможно, приведет также к внутренним столкновениям.