Լավրով. Հայաստանն ու Ադրբեջանը պետք է սովորեն ապրել որպես բարի հարևաններ
Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը պետք է սովորեն ապրել որպես բարի հարևաններ: Միևնույն ժամանակ, նա խորհուրդ է տվել ոչ թե ուշադրություն դարձնել այն հայտարարություններին, որոնք այժմ լսում են Երևանից և Բաքվից, այլ ջանքեր գործադրել հասարակ մարդկանց կյանքը բարելավելու ուղղությամբ:
Միևնույն ժամանակ, Լավրովն ընդգծել է, որ Ղարաբաղի համար երկրորդ պատերազմը պետք է ավարտվեր շատ ավելի շուտ, քան դա արվել է:
Ինչ վերաբերում է Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին առկա հակամարտություններին, ապա դրանք, նախարարի կարծիքով՝ ոչ մի կապ չունեն Ղարաբաղի հետ:
Միևնույն ժամանակ, ոչ միայն այս երկու երկրներն են շահագրգռված Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցությունների բացմամբ, այլ նաև Ռուսաստանը, Թուրքիան և Իրանը, որոնց կարծիքը նույնպես պետք է հաշվի առնել բանակցային գործընթացում:

Armenia, Azerbaijan must learn to live together as good neighbors – Lavrov
Russia’s minister of foreign affairs Sergey Lavrov stated today that Armenia and Azerbaijan must learn to live together as good neighbors.
At the same time he advised not to pay attention to the statements voiced from Yerevan and Baku but exert efforts for the ordinary people to get their life.
Lavrov also stated that the second Karabakh war should have been halted earlier that it was done.
As to the current conflicts on the Armenian-Azerbaijani border, the Russian minister said they have no relation to Karabakh.
At the same time Lavrov said that not only Armenia and Azerbaijan are interested in the opening of communications between the two countries but Russia, Turkey and Iran as well the opinion of which should also be taken into consideration during the negotiation process.