Սոչիում դատական կարգադրիչներին գնդակահարած հային ձերբակալել են
Սոչիի Ադլերովսկի շրջանում երկու մարդու վրա կրակած տղամարդը բերման է ենթարկվել, РБК-ին հայտնել են ՆԳՆ տարածաշրջանային շտաբի մամուլի ծառայությունից:
Գործակալության աղբյուրի փոխանցմամբ` ձերբակալվածը Վարդան Քոչարյանն է։ Դատական կարգադրիչները ժամանել էին նրա տուն՝ չարտոնված շինարարությունը քանդելու մասին դատարանի որոշումը կատարելու համար:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Սոչիում փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել, որի ընթացքում սպանվել է երկու կարգադրիչ: Կրակը բացել է քանդվող տան տերը, հստակեցրել է LIFE SHOT Telegram ալիքը:

Застрелившего приставов в Сочи армянина задержали
Мужчина, застреливший двух человек в Адлеровском районе Сочи, задержан, сообщили РБК в пресс-службе регионального главка МВД.
По данным источника агентства, задержанного зовут Вартан Кочарян, приставы прибыли к его дому, чтобы исполнить решение суда о сносе самостроя.
Ранее сообщалось, что в Сочи произошла перестрелка, в ходе которой погибли двое судебных приставов. Огонь открыл хозяин дома, подлежащего сносу, уточнил Telegram-канал LIFE SHOT. Тела погибших 35 и 36 лет найдены на улице Просвещения.