Սերժ Սարգսյանը Նիկոլ Փաշինյանի մասին ձայնագրություն է հրապարակել. տեսանյութը՝ շուտով
Հասարակությունը սպասում է այսօր խոստացած բացահայտումներին, ֆեյսբուքյան էջում այս մասին գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Անցավ Սերժ Սարգսյանի տված 24 ժամը, և կապիտուլյանտը Հայաստանի երրորդ նախագահին ուղղված մեղադրանքների մասով՝ կոռուպցիա, կազինո, թալան, գեթ մեկ, կրկնում եմ՝ գեթ մեկ ապացույց չհրապարակեց: Այս մեղադրանքների թեման ամբողջությամբ համարենք փակված:
Ինչ վերաբերում է Սարգսյանի խոստմանը.
Քիչ առաջ Գեղարքունիքի մարզում հանդիպման ժամանակ նա հրապարակեց մի ձայնագրություն, որից պարզ է դառնում, որ Նիկոլը դիտավորյալ տապալել է բանակցային պրոցեսը:
Նիկոլն այդ քայլով պատերազմ է բերել հայ ժողովրդի գլխին:
Կապիտուլյանտը Ռուսաստանին շարունակում է մեղադրել ապրիլյան պատերազմի մեջ:
Նիկոլն ազգային կարևորության հարցերով իրեն գժի տեղ է դրել արտերկրում և իր գժության գինը վճարեց 5 հազար հայ նահատակ:
Այո, սա նաև միջազգային սկանդալ է:
Սակայն ինձ համար սկանդալը երկրորդական է:
Առաջնային է այն փաստը, որ հրապարակված ձայնագրությունն ապացուցում է՝ Նիկոլը Հայաստանի ազգային անվտանգության թիվ մեկ սպառնալիքն է:

The public waits for promised revelations, Republican Party vice president Armen Ashotyan wrote on Facebook.
He said the 24 hours given by Serzh Sargsyan has passed and Pashinyan has not presented any fact about third president's involvement in corruption, wasting money in casinos.
“Let’s consider the topic of these accusations closed. As to Serzh Sargsyan’s promise during the meeting in Armenia’s Gegharkunik province he published a record which shows that Nikol has deliberately undermined the negotiations,” Ashotyan wrote.
With that step Nikol brought war, continues accusing Russia of April war.
“It is also an international scandal. But for me the scandal is secondary. The priority is the fact that the published recording proves that Nikol is number one threat to Armenia’s national security,” Ashotyan wrote, adding that the video will be published soon.