Սերժ Սարգսյանը Նիկոլ Փաշինյանի մասին ձայնագրություն է հրապարակել. տեսանյութը՝ շուտով
Հասարակությունը սպասում է այսօր խոստացած բացահայտումներին, ֆեյսբուքյան էջում այս մասին գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Անցավ Սերժ Սարգսյանի տված 24 ժամը, և կապիտուլյանտը Հայաստանի երրորդ նախագահին ուղղված մեղադրանքների մասով՝ կոռուպցիա, կազինո, թալան, գեթ մեկ, կրկնում եմ՝ գեթ մեկ ապացույց չհրապարակեց: Այս մեղադրանքների թեման ամբողջությամբ համարենք փակված:
Ինչ վերաբերում է Սարգսյանի խոստմանը.
Քիչ առաջ Գեղարքունիքի մարզում հանդիպման ժամանակ նա հրապարակեց մի ձայնագրություն, որից պարզ է դառնում, որ Նիկոլը դիտավորյալ տապալել է բանակցային պրոցեսը:
Նիկոլն այդ քայլով պատերազմ է բերել հայ ժողովրդի գլխին:
Կապիտուլյանտը Ռուսաստանին շարունակում է մեղադրել ապրիլյան պատերազմի մեջ:
Նիկոլն ազգային կարևորության հարցերով իրեն գժի տեղ է դրել արտերկրում և իր գժության գինը վճարեց 5 հազար հայ նահատակ:
Այո, սա նաև միջազգային սկանդալ է:
Սակայն ինձ համար սկանդալը երկրորդական է:
Առաջնային է այն փաստը, որ հրապարակված ձայնագրությունն ապացուցում է՝ Նիկոլը Հայաստանի ազգային անվտանգության թիվ մեկ սպառնալիքն է:

Никол является главной угрозой национальной безопасности Армении - Серж Саргсян опубликовал запись о Пашиняне
09/06/2021 18:16
Общество ждет обещанных сегодня разоблачений, написал на своей странице в Facebook заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Предоставленные Сержем Саргсяном 24 часа истекли, и капитулянт не опубликовал ни одного, повторяю, ни одного доказательства по части адресованных третьему президенту Армении Сержу Саргсяну обвинений – коррупция, казино, грабеж. Будем считать тему этих обвинений полностью закрытой.
Что касается обещания Саргсяна.
Немногим ранее во время встречи в Гегаркуникской области он опубликовал запись, из которой становится ясно, что Никол умышленно провалил переговорный процесс.
Никол этим шагом принес войну армянскому народу.
Капитулянт продолжает обвинять Россию в Апрельской войне.
В вопросах национальной важности Никол прикидывается дурачком за рубежом, и цена его идиотизма заплачена 5 тысячами погибших.
Да, это также международный скандал.
Однако этот скандал для меня второстепенен.
Первоочередным является тот факт, что опубликованная запись доказывает, что Никол является главной угрозой национальной безопасности Армении.