«Գլուխները պատին կտան՝ թույլ չենք տա». Վանեցյանն արձագանքել է քաղաքական վենդետաների մասին Փաշինյանի հայտարարությանը
10/06/2021 15:25
«Պատիվ ունեմ» դաշինքը գլխավորող Արթուր Վանեցյանը Սյունիքում արձագանքել է վարչապետի պաշտոնակատարի այն հայտարարությանը, թե քաղաքական վենդետաներ է լինելու: Այդ մասին ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է դաշինքի անդամ, փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը:
«Գլուխները պատին կտան՝ թույլ չենք տա», - կարճ արձագանքել է Վանեցյանը։
Աբրահամյանի խոսքով՝ Սերժ Սարգսյանն էլ ավելացրել է, որ նման երևույթներին ամենալավ պատասխանը տվել են սյունեցիները՝ կապիտուլյանտին «սյունյաց ողջույներ» հղելով։

«Пусть попробуют, не позволим» – Артур Ванецян ответил на заявление Пашиняна о политических вендеттах
10/06/2021 18:14
Представители блока «Честь имею» находятся в рамках агиткампании в Сюникской области Армении вместе с третьим президентом Армении, лидером Республиканской партии Армении (РПА) Сержем Саргсяном, написал на своей странице в Facebook руководитель аналитического центра «Энакет» Тигран Абрамян.
Он отметил, что возглавляющий блок «Честь имею» Артур Ванецян обратился к заявлению и.о. премьер-министра о том, что после выборов начнутся политические вендетты.
«Пусть попробует, не позволим», - констатировал Артур Ванецян.
По словам Тиграна Абрамяна, Серж Саргсян в свою очередь добавил, что лучший ответ на подобные явления дали сюникцы, адресовав капитулянту «сюникские приветствия».