Գարշելի է, հնդկական կինո. Տեր-Պետրոսյանի արձագանքը՝ Փաշինյանի որդու՝ գերիների դիմաց Բաքու մեկնելու պատրաստակամության մասին
10/06/2021 15:06
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը գարշելի է որակում վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը, թե պատրաստ է գերիների վերադարձի դիմաց իր որդուն որպես պատանդ ուղարկել Բաքու։
«Դուք սկսեցիք մի գարշելի փաստից, էդ սենտիմենտալ հնդկական կինոյի տեսարանները, ամոթ է ուղղակի դրա մասին խոսելը, ամոթ է մեր ժողովրդի համար», - լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ առաջին նախագահը։
Նա նշեց՝ գերիների հարցը, սահմանների հարցը Հայաստանը պետք է լուծի Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի հետ։
«Հայաստանում պետք է ստեղծվի մի նորմալ կառավարություն, որը կկարողանա արժանապատիվ կերպով համագործակցել իր պարտնյորների ու հակառակորդների հետ», - ասաց Տեր-Պետրոսյանը։

Омерзительно, индийское кино – Тер-Петросян о готовности Пашиняна обменять своего сына на армянских военнопленных
10/06/2021 18:34
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян считает омерзительным заявление Никола Пашиняна о том, что готов отправить своего сына в статусе заложника в Баку на условии возвращения всех пленных.
«Вы начали с омерзительного факта. Эти картины сентиментального индийского фильма, стыдно просто говорить об этом, стыдно для нашего народа», - заявил Левон Тер-Петросян в ходе встречи с журналистами.
Он отметил, что вопрос пленных, вопрос границ, Армения должна решать с Россией и Азербайджаном.
«В Армении должно быть сформировано нормальное правительство, которое сможет достойным образом сотрудничать со своими партнерами и противниками», - сказал первый президент.