Պուտինը, Մակրոնը, Բայդենն էսօր խոսում են Նիկոլի հետ, նա էլ չգիտեմ՝ հասկանո՞ւմ է, թե՞ աղավաղում է նրանց ասածները, երկուսն էլ հնարավոր է. ՀՀ առաջին նախագահ
10/06/2021 14:49
Ես մի անգամ ասել եմ, որ Արցախի կարգավորման խնդրին էքսպերտային մակարդակով տիրապետում է վեց մարդ՝ ես, Ռոբերտ Քոչարյանն, Արկադի Ղուկասյանը, Վարդան Օսկանյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը ու Վազգեն Սարգսյանը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը։
«Հիմա սկի երեք հոգի էլ չի տիրապետում դրան», - ասաց նա։
Առաջին նախագահի խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանը մինչև օրս էլ չի հասկացել Ղարաբաղի հարցը։
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը նշեց՝ իրենից պետք չի սպասել, որ կարող է ճշգրիտ տեղեկությոններ տալ, թե ինչ է սպասվում Արցախին։
«Պուտինը, Մակրոնը, Բայդենն էսօր խոսում են Նիկոլի հետ, ես քաղաքագետ չեմ, ես պետք է իմանամ ինչ է պարտնյորների մտադրությունը, դա ասում են ո՛չ ինձ, ո՛չ Սերժին, ո՛չ Ռոբերտին, ասում են միայն Նիկոլին, նա էլ չգիտեմ՝ հասկանո՞ւմ է, թե՞ հասկանալուց հետո էլ աղավաղում է նրանց ասածները, երկուսն էլ հնարավոր է, կարող է չի էլ հասկանում, ես ավելի շատ դրան եմ հակված», - ասաց ՀՀ առաջին նախագահը։

Путин, Макрон, Байден сегодня говорят с Николом, и я не знаю, понимает ли он сказанное ими или искажает – Левон Тер-Петросян
10/06/2021 17:40
Я уже говорил о том, что на экспертном уровне урегулированием карабахского конфликта владеют шесть человек – я, Роберт Кочарян, Аркадий Гукасян, Вардан Осканян, Александр Арзуманян и Вазген Саркисян, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами первый президент Армении Левон Тер-Петросян
«Сейчас не владеют даже три человека», - сказал он.
По словам первого президента, Никол Пашинян до сих пор не понял суть карабахского конфликта.
Левон Тер-Петросян отметил, что не нужно ждать, что он может дать точный прогноз о дальнейшей судьбе Арцаха.
«Путин, Макрон, Байден сегодня говорят с Николом, я не политолог, я должен знать о намерениях партнеров, но они говорят об этом не мне, не Сержу, не Роберту, а только Николу, а он, не знаю, понимает или искажает сказанное ими после того как понял. Оба варианта возможны, может, даже не понимает. Я больше склоняюсь к этому», - сказал первый президент Армении.