Պուտին. Տնտեսության իրական հատվածը վերականգնվում է
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Արդյունաբերության և առևտրի նախարարության ղեկավար Դենիս Մանտուրովի հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի տնտեսության իրական հատվածը վերականգնվում է՝ չնայած կորոնավիրուսային համավարակը դեռ հաղթահարված չէ:
«Ցավոք, համավարակի բոլոր հետևանքները դեռ հաղթահարված չեն, և այս հիվանդության դեմ պայքարը դեռ շարունակվում է: Այնուամենայնիվ, տնտեսությունը վերականգնվում է, վերականգնվում է տնտեսության իրական հատվածը», - մեջբերում է ТАСС-ը պետության ղեկավարի խոսքերը:
Ավելի վաղ Պուտինը հայտարարել էր, որ Ռուսաստանի տնտեսությունը արտաքին ռիսկերին դիմադրություն է ցույց տվել կորոնավիրուսային համավարակի ֆոնին:

Путин: реальный сектор экономики восстанавливается
Президент России Владимир Путин на встрече с руководителем Минпромторга Денисом Мантуровым заявил, что  реальный сектор экономики России восстанавливается, хотя пандемия коронавируса ещё не преодолена.
«К сожалению, все последствия пандемии пока ещё не преодолены, и борьба с этой болезнью ещё продолжается. Тем не менее экономика восстанавливается, восстанавливается реальный сектор экономики», — приводит ТАСС слова главы государства.
Ранее Путин заявил, что российская экономика на фоне пандемии коронавируса показала устойчивость к внешним рискам.