Տասնյակ մայրերից շնորհակալություններ եմ ստացել, որ նոյեմբերի 9-ի փաստաթուղթը ստորագրել եմ. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
11/06/2021 16:39
Ես խոնարհվում եմ մեր բոլոր զոհերի առաջ, բայց նաև այս ընթացքում տասնյակ, եթե ոչ հարյուրավոր մայրերից շնորհակալություններ եմ ստացել, որ նոյեմբերի 9-ի փաստաթուղթը ստորագրել եմ, Բերդավանում հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Երբ որ մենք տեսել ենք, որ պայքարը շարունակելն այլևս չունի այն հիմնավորումները, որ պետք է ունենա, մենք դադարեցրել ենք այդ պրոցեսը», - ասաց նա։
Փաշինյանը նշեց, թե այդ քայլը պետք է արվեր ու այդ քայլի արդյունքում տասնյակ հազարավոր զինվորների կյանքեր են փրկել։

За это время десятки матерей поблагодарили меня за то, что подписал документ 9 ноября – Никол Пашинян
11/06/2021 17:34
Я преклоняюсь перед всеми нашими погибшими, но за это время я также получил слова благодарности от десятка, если не сотен матерей, что подписал документ 9 ноября, заявил сегодня исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян в селе Бердаван  Тавушской области Армении.
«Когда мы увидели, что больше нет обоснований, чтобы продолжать бороться, мы прекратили этот процесс», - сказал он.
Пашинян отметил, что этот шаг должен был быть сделан и в результате этого шага они спасли жизни тысяч солдат.