Եթե թավշապետը «պողպատե հեղափոխություն» ասելով հասկանում է ավելի ուժգնացում այս պրոցեսների` պարտավոր ենք այդ պողպատե հեղափոխությանը դեմ տալ շատ ավելի ամուր նյութից պատրաստված վահան. Սերժ Սարգսյան
11/06/2021 16:55
Այսօր առավոտյան մենք լսեցինք, որ թավշապետը հայտարարեց՝ Հայաստանում ավարտվել է թավշյա հեղափոխությունը և սկսվում է կամ արդեն սկսվել է պողպատյա հեղափոխություն։ Այս մասին այսօր Վայոց Ձորում ընտրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
«Ես չգիտեմ, թե ինչ է նշանակում պողպատյա հեղափոխություն, բայց մենք երեք տարիների ընթացքում ականատես եղանք, այսպես ասած, թավշյա հեղափոխության ողջ պերճանքին։ Մենք հասկացանք, որ «թավշյա հեղափոխություն» նշանակում է ժողովրդին տարբեր մասերի բաժանել, «թավշյա հեղափոխություն» նշանակում է պետության ամենագլխավոր դեմքերի կողմից ստի ու կեղծիքի տարածում, մեր անվտանգության համակարգի փլուզում, Ղարաբաղի 75%-ի հանձնում, զոհել հազարավոր մարդկանց, որպեսզի թավշապետը կառչած մնա իր աթոռին, մենք հասկացանք, որ «թավշյա հեղափոխություն» նշանակում է Հայաստանի մի մասի օկուպացում և այդ օկուպացիայի դեմ անկարողություն, անկարողություն՝ պաշտպանելու սեփական սահմանը։
Եթե կապիտուլյանտը «պողպատե հեղափոխություն» ասելով հասկանում է ավելի ուժգնացում այս պրոցեսների, ապա մեզանից յուրաքանչյուրը պարտավոր է այդ պողպատե հեղափոխությանը դեմ տալ շատ ավելի ամուր նյութից պատրաստված վահան։ Եվ ոչ միայն վահան, այլև դրա հետ մի դագանակ, որով մենք պետք է քշենք բոլոր այն մարդկանց, ովքեր փորձում են իրենց պողպատյա գործիքն օգտագործել մեր դեմ։ Մենք ուրիշ ելք չունենք, հակառակ պարագայում՝ լրացնելու ենք այն ժողովուրդների շարքը, ովքեր լինելով մեզանից թվապես մի քանի անգամ ավելի, չունեն իրենց պետականությունը և մնացել են ընդամենը պատմության դասագրքերում», - հայտարարել է Սարգսյանը։
Նա համոզմունք է հայտնել, որ հայ ժողովրդի մեջ դեռևս մնացել է ազատ ապրելու ցանկությունը և ոգին։
«Մենք այս բոլոր պրոբլեմներին պետք է դեմ տանք մեր կամքը, ցանկությունը՝ մեզ մնացած այս տարածքում ազատ ապրելու, հայերեն խոսելու։ Մենք մեր պատմությունը չենք կարող մոռանալ», - ասել է ՀՀ երրորդ նախագահը։

Если капитулянт подразумевает под «стальной революцией» еще большее усиление этих процессов, то мы обязаны выставить перед этой стальной революцией щит из более прочного материала – Серж Саргсян
11/06/2021 18:21
Сегодня бархатный вождь заявил о том, что в Армении закончилась бархатная революция и начинается или уже началась стальная революция. Об этом заявил третий президент Армении, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян в ходе встречи с избирателями  в Вайоц Дзоре.
«Я не знаю, что значит стальная революция, но за эти три года мы стали очевидцами всей роскоши так называемой бархатной революции. Мы поняли, что «бархатная революция» означает разделять народ на части, «бархатная революция» означает распространение лжи и фальсификаций самыми главными лицами государства, развал нашей системы безопасности, сдачу 75% Арцаха. Мы поняли, что «бархатная революция» означает погубить тысячи людей, чтобы бархатный вождь мог оставаться в своем кресле. Мы поняли, что «бархатная революция» означает оккупацию части территории Армении неспособность противостоять этой оккупации, неспособность защищать собственную границу.
Если капитулянт, говоря «стальная революция», подразумевает еще большее усиление этих процессов, то каждый из нас обязан выставить перед этой стальной революцией щит из более прочного материала. И не только щит, но и еще дубинку, которой мы должны прогнать всех тех людей, которые пытаются использовать свои стальные инструменты против нас. У нас нет другого выхода, в противном случае, мы пополним ряд тех народов, которые будучи в несколько раз больше нас по численности, не имеют государственности и остались всего лишь в учебниках истории», - заявил Серж Саргсян.
Он выразил уверенность, что у армянского народа еще остались воля и желание жить свободно.
«Мы всем этим проблемам должны противопоставить нашу волю, желание свободно жить и говорить на армянском языке на этой оставшейся нам территории. Мы не можем забыть нашу историю», - сказал второй президент Армении.