Կարելի է և երեք տարի ընդդիմություն չունենալ, պետք է ձևավորել ազգային միասնության կառավարություն. Էդմոն Մարուքյան
11/06/2021 14:54
Մենք ի սկզբանե ասել ենք, որ ոչ մի ուժի չենք միանա առանձին վերցրած, որ այդ ուժը գա մյուսներին ոչնչացնի, մենք այդ օրակարգում չկանք, այսօր հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանը։
«Կամ բոլոր ուժերը միանում են և երկիրն այս վիճակից հանում ենք, կամ դա տեղի չի ունենա և ընտրությունների երկրորդ փուլ տեղի կունենա։ Հետևաբար, որպեսզի այդ երկրորդ փուլը տեղի չունենա և ևս 28 օր երկիրը ցնցումների մեջ չլինի, պետք է լիազորել «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությանը՝ համերաշխության և ազգային միասնության կառավարություն ձևավորելու», - ասաց Էդմոն Մարուքյանը։
Նա ասաց, թե իր առաջարկած օրակարգի հաղթանակի դեպքում ընդդիմություն չի լինելու։
«Կարելի է և երեք տարի ընդդիմություն չունենալ։ Ընդդիմություն պետք է ունենալ նորմալ պայմաններում, հետևաբար, կարող է 3-5 տարի ունենալ ազգային համաձայության կառավարություն և երկիրն այս վիճակից հանել», - նշեց Մարուքյանը։

Bright Armenia party leader offers to form government of consent and not have opposition for 3-4 years
11/06/2021 15:56
Bright Armenia party leader Edmon Marukyan stated today that they will not join a separate force like they stated from the very beginning.
“Either all the forces unite and take the country out of the existing situation or it does not take place and the second round of elections will take place. Consequently, for the second round not to take place and for not keeping the country in shocks for other 28 days it is necessary to authorize Bright Armenia party to form reconciliation and national unity government,” Marukyan said.
He stated that in case the agenda proposed by him wins, there will be no opposition.
“We may not have opposition for three years. Opposition may be in normal conditions, consequently, we may have government of consent for 3-5 years and take the country out of the existing situation,” Marukyan said.