Կարելի է և երեք տարի ընդդիմություն չունենալ, պետք է ձևավորել ազգային միասնության կառավարություն. Էդմոն Մարուքյան
11/06/2021 14:54
Մենք ի սկզբանե ասել ենք, որ ոչ մի ուժի չենք միանա առանձին վերցրած, որ այդ ուժը գա մյուսներին ոչնչացնի, մենք այդ օրակարգում չկանք, այսօր հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանը։
«Կամ բոլոր ուժերը միանում են և երկիրն այս վիճակից հանում ենք, կամ դա տեղի չի ունենա և ընտրությունների երկրորդ փուլ տեղի կունենա։ Հետևաբար, որպեսզի այդ երկրորդ փուլը տեղի չունենա և ևս 28 օր երկիրը ցնցումների մեջ չլինի, պետք է լիազորել «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությանը՝ համերաշխության և ազգային միասնության կառավարություն ձևավորելու», - ասաց Էդմոն Մարուքյանը։
Նա ասաց, թե իր առաջարկած օրակարգի հաղթանակի դեպքում ընդդիմություն չի լինելու։
«Կարելի է և երեք տարի ընդդիմություն չունենալ։ Ընդդիմություն պետք է ունենալ նորմալ պայմաններում, հետևաբար, կարող է 3-5 տարի ունենալ ազգային համաձայության կառավարություն և երկիրն այս վիճակից հանել», - նշեց Մարուքյանը։

Можно не иметь оппозицию три года, необходимо сформировать правительство национального согласия – Эдмон Марукян
11/06/2021 15:20
Мы изначально заявляли, что не присоединимся ни к одной силе, чтобы эта сила не пришла и не уничтожила других, нас нет в этой повестке, заявил сегодня председатель партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
«Либо все силы объединяются и выводят страну из этого состояния, либо этого не происходит и состоится второй тур выборов. Следовательно, чтобы второй тур выборов не состоялся и страна не находилась в потрясениях еще 28 дней, нужно уполномочить партию «Светлая Армения» сформировать правительство национального согласия и единства», - сказал Эдмон Марукян.
Он отметил, что в случае победы предложенной повестки, оппозиции не будет.
«Можно и не иметь оппозицию три года. Оппозиция нужна в нормальных условиях, следовательно, в течение 3-5 лет можно иметь правительство национального согласия и вывести страну из этого состояния», - сказал Эдмон Марукян.