«Բրոնյա» անելով Հանրապետության հրապարակը՝ Նիկոլը նախապատրաստում է նոր մարտի մեկ. Նաիրա Զոհրաբյան
Նիկոլը պատրաստվում է քաղաքացիական բախումների, ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ անդրադառնալով հունիսի 21-ին հրավիրված հանրահավաքին:
«Հունիսի 4-ին ՀՀ քաղաքացիներ Արմեն Խոջոյանի և Վահագն Հովակիմյանի («Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր) կողմից քաղաքապետարանին ներկայացվել է իրազեկում՝ հունիսի 21-ից 24-ը՝ ժ.10.00-22.00-ն, Հանրապետության հրապարակում հավաքներ անցկացնելու վերաբերյալ։
Հովակիմյանի իրազեկման համաձայն՝ հավաքն անցկացվելու է ԱԺ արտահերթ ընտրությունների արդյունքների հանրային ամփոփման համար։ Նշվում է, որ հանրահավաքին մասնակցելու է 200 000 մարդ, օգտագործվելու են պաստառներ, բարձրախոսներ, նախատեսվում է ունենալ 100 կարգադրիչներ։
Երևանի քաղաքապետի լիազոր ներկայացուցչի 09.06.2021 թվականի որոշմամբ ի գիտություն են ընդունվել միայն Հանրապետության հրապարակում անցկացվելիք հավաքները։
Այսպիսով, «բրոնյա» անելով Հանրապետության հրապարակը, Նիկոլը նախապատրաստում է նոր մարտի մեկ։ Քարոզարշավի 6-րդ օրն արդեն ակնհայտ է, որ Նիկոլնը որեւէ լեգիտիմ տարբերակ չունի վերընտրվելու, ուստի իր ագրեսիվ փոքրամասնությանը սնելով բռնության եւ ատելության դոզայով, կոչ անելով ընտրության օրը ընտրատեղամասերում հաշվեհարդարների, Նիկոլը հունիսի 21-ին նախապատրաստում է երկրորդ մարտի 1», - գրել է Զոհրաբյանը:

«Забронировав» заранее площадь Республики, Никол подготавливает новое 1 марта – Наира Зограбян
Никол готовится к гражданским столкновениям, написала на своей странице в Facebook депутат парламента Армении Наира Зограбян, обратившись к созванному и.о. премьер-министром 21 июня митингу.
«4 июня граждане Республики Армения Армен Ходжоян и Ваагн Овакисян (депутаты фракции «Мой шаг») подали в мэрию уведомление о проведении митингов на площади Республики с 21 по 24 июня, в период с 10:00 до 22:00.
Согласно уведомлению Овакимяна, митинг будет проведен для публичного обобщения результатов внеочередных парламентских выборов. Отмечается, что в митинге примут участие 200 000 человек, будут использоваться плакаты, предусматривается 100 распорядителей.
Решением уполномоченного представителя мэрии Еревана от 9 июня 2021 года, к сведению приняты только предстоящие на площади Республики митинги.
Таким образом, «забронировав» заранее площадь Республики, Никол подготавливает новое 1 марта. Уже на 6 день агитационной кампании ясно, что у Никола нет никакого легитимного варианта переизбраться, посему питая свое агрессивное меньшинство дозой агрессии и ненависти, призывая к сведению счетов на избирательных участках в день выборов, Никол 21 июня подготавливает второе 21 марта», - написала Наира Зограбян.