Եթե Սպիտակում 3 տարի ոչինչ չի արվել, ի՞նչ երեսով են գալիս ու վստահության քվե ստանալու համար դիմում ձեզ. Քոչարյանը՝ սպիտակցիներին
12/06/2021 11:56
Հիշում եմ յուրաքանչյուր շենք Սպիտակում, հիշում եմ անգամ շինարարների դեմքերը, Սպիտակում ընտրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
Քոչարյանը նշեց, որ այն ժամանակ գումարները երկրում քիչ էին, բայց աշխատողի համար միշտ հնարավորություն էր բացվում: Աղետի գոտում, նրա խոսքով, նոր թաղամասեր, շենքեր են կառուցել:
«Հայաստանում չկա մի քաղաք, որտեղ լիքը բաներ արած չլինենք: Ինձ մոտ բնական հարց է առաջանում՝ եթե Սպիտակում 3 տարի ոչինչ չի արվել կառավարության կողմից, ի՞նչ երեսով են գալիս, կազմակերպում հանրահավաք այս հրապարակում և ձեր վստահության քվեն ստանալու համար դիմում ձեզ», - ներկաներին դիմեց վարչապետի թեկնածուն:
«Հունիսի 20-ից հետո դուք տեսնելու են մի կառավարություն, որի համար նամուսի հարց է լինելու ամեն անգամ այստեղ գալուց պարզերես նայել ձեր աչքերին և ասել՝ այս ենք արել, այն ենք արել», - ասաց Քոչարյանը։

Если в Спитаке за три года ничего не сделано, как у них совести хватает, приезжать сюда и просить вас о вотуме доверия – Роберт Кочарян
12/06/2021 13:45
Я помню каждое здание в Спитаке, помню даже лица строителей, заявил сегодня второй президент Армении, кандидат на пост премьер-министра от блока «Армения» Роберт Кочарян на встрече с избирателями города Спитак.
Роберт Кочарян отметил, что тогда в стране было мало средств, но для работающих людей всегда открывалась возможность. По его словам, в зоне бедствия строились новые здания, кварталы.
«В Армении нет такого города, где мы не сделали многого. У меня возникает естественный вопрос, если правительство за три года ничего не сделало в Спитаке, с как у них совести хватает приезжать сюда, проводить митинг на этой площади и просить у вас вотум доверия», - обратился к присутствующим второй президент.
«После 20 июня вы увидите правительство, для которого приезжать сюда каждый раз, смотреть вам в глаза и говорить о том, что сделано, – будет вопросом совести», - сказал Роберт Кочарян.