Դուք խելոք, հանգիստ հունիսի 21-ին գնալու եք ձեր տներով ու բաբայիկ եք անելու. Փաշինյանն՝ ընդդիմադիրներին (Տեսանյութ)
12/06/2021 18:39
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Նորատուս գյուղում այսօր հայտարարեց, թե ընդդիմադիրները ժողովրդի ու հայրենիքի համար չեն պայքարում, այլ պայքարում են իրենց արտոնյալ դիրքը վերականգնելու համար։
«Էսօր քաղաքական ուժեր կան, ասում են՝ եթե մենք ամսի 20-ին չհաղթենք, մենք հետընտրաան պրոցես ենք անելու», մենք ի՞նչ ենք ասում, ասում ենք՝ եթե մենք հունիսի 20-ին չհաղթենք, ասում ենք հնազանդ ենք, եթե ժողովուրդը որոշի, որ մենք պետք է գնանք, մենք կգնանք, եթե որոշի, որ պետք է մնանք, կմնանք։ Ուժեր կան, որ ասում են՝ «անկախ ժողովուրդը ինչ որոշի, մենք գալու ենք»։ Դուք ո՞ւր եք գալու, դուք գալու տեղ չունեք, եթե ժողովուրդը որոշի, ուրեմն դուք խելոք, հանգիստ հունիսի 21-ին գնալու եք ձեր տներով ու բաբայիկ եք անելու», - ասաց վարչապետի պաշտոնակատարը։
Նա կոչ արեց գնալ ընտրատեղամասեր ու հայտնի մարդկանց ասել՝ «բարի գիշեր, երեխաներ, գնացեք բայիկ անելու»։

Вы тихо, спокойно 21 июня разойдетесь по своим домам и сделаете баиньки – Никол Пашинян
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян заявил сегодня в селе Норатус, что оппозиционеры ведут борьбу не за народ и родину, а за восстановление своего привилегированного положения.
«Сегодня есть политические силы, которые говорят: "если мы 20 июня не победим, мы начнем поствыборный процесс". А мы что говорим? Мы говорим, что покорны, и если народ решит, что мы должны уйти, то мы уйдем, а если решит, что должны остаться – останемся. Есть силы, которые говорят: "независимо от того, что решит народ, мы придем". Куда вы придете? Вам некуда приходить. Если народ решит, то вы тихо, спокойно 21 июня разойдетесь по своим домам и сделаете баиньки», - сказал и.о. премьер-министра.
Он призвал граждан пойти на избирательные участки и сказать известным людям «спокойной ночи, дети, идите делать баиньки».