Պատրաստվում ենք 2022 թվականից ծնված ամեն երրորդ ու հաջորդ երեխային ամիսը վճարել 50 հազար դրամ նպաստ մինչև 4 տարեկանը. Նիկոլ Փաշինյան
14/06/2021 10:57
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը քարոզարշավն այսօր շարունակում է Արարատի մարզում։
«Մենք պատրաստվում ենք 2022 թվականից ծնված ամեն երրորդ ու հաջորդ երեխային ամիսը վճարել 50 հազար դրամ նպաստ մինչև չորս տարեկանը», - Մասիսում հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատարը։
«Ես նպաստ ասեցի՞, նպաստը լավ բառ չի, մենք պետական տուրք ենք վճարելու երեխային», -ասաց Փաշինյանը՝ նշելով, թե այս մասին այսօր առաջին անգամ է հայտարարում։

С 2022 года мы собираемся платить пособие в размере 50 тысяч драмов в месяц при рождении каждого третьего и последующего ребенка – Никол Пашинян
14/06/2021 12:31
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян проводит сегодня агитационную кампанию в Араратской области.
«Мы собираемся с 2022 года платить пособие в размере 50 тысяч драмов в месяц при рождении каждого третьего ребёнка и последующих детей, до четырех лет», - заявил Никол Пашинян в городе Масис.
«Я сказал пособие, но это нехорошее слово, мы будем платить государственную пошлину ребенку», - сказал и.о. премьер-министра, отметив, что сегодня впервые заявляет об этом.