Գելլափի արդյունքներով ՄԻՊ Արման Թաթոյանը հանրային վարկանիշով առաջատար է
Մի քանի օր առաջ Հայաստանում Գելլափ (Gallup) Ինթերնեյշնլ Ասոցիացիայի պաշտոնական ներկայացուցիչ Էմ Փի Ջի (MPG) ընկերությունը հրապարակել է հարցման արդյունքներ, համաձայն որի` ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն առաջատար է հանրային վարկանիշով:
ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան էջում գրում է, որ ընկերության նախորդ մի քանի հարցումների համեմատական ուսումնասիրությունը ցույց է տալիս, որ իրենց վարկանիշը ամիսների ընթացքում աճել է` պահպանելով բարձր դիրք:
«Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (International Republican Institute- IRI) հարցումները նույնպես մեր աշխատանքի կարևոր արդյունք են ցույց տալիս. 2021 թվականի փետրվարի հարցման տվյալներով՝ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատությունը մարդկանց «շատ լավ» գնահատականով պետական (հանրային) հաստատությունների թվում երկրորդն է` Հայոց բանակից հետո:
Իսկ դեռ 2019 թվականի սեպտեմբեր-հոկտեմբեր ամիսների տվյալներով՝ Մարդու իրավունքների պաշտպանին վստահել է հարցված մարդկանց 63 տոկոսը: Հանրային բարձր վստահությունն ու հեղինակությունը ամենից թանկն է ինչպես անձամբ ինձ, այնպես էլ Մարդու իրավունքների պաշտպանի ողջ անձնակազմի համար:
Այն մեզ առավել է պարտավորեցնում լինել ուշադիր սեփական խոսքի արժեքի նկատմանբ ու հետևողական` գործի նկատմամբ:
Շնորհակալություն նշածս ընկերություններին` Մարդու իրավունքների պաշտպանին հարցումներում ընդգրկելու համար», - նշել է Թաթոյանը:

Омбудсмен Армении Арман Татоян пользуется наибольшим доверием в обществе
Несколько дней назад официальный представитель Международной ассоциации Gallup International Аssociation в Армении компания MPG опубликовала результаты соцопроса, согласно которым Защитник прав человека Армении возглавил рейтинг политических деятелей.
Омбудсмен Армении Арман Татоян написал на своей странице в Facebook, что сравнительное изучение нескольких предыдущих исследований компании показывает, что за несколько месяцев наш рейтинг повысился, сохранив высокую позицию.
«Опросы Международного республиканского института (International Republican Institute- IRI) также показывают важный результат нашей работы. Согласно данным опроса в феврале 2021 года, офис Защитника прав человека Армении занимает второе место по оценке «очень хорошо» среди государственных (общественных) учреждений после Армянской армии.
А по данным за сентябрь-октябрь 2019 года, Защитнику прав человека доверяли 63% опрошенных граждан. Высокое общественное доверие и авторитет – самое дорогое как лично для меня, так и всего персонала офиса Защитника прав человека.
Это максимально обязывает нас внимательно относиться к своим словам и проявлять последовательность в своей деятельности.
Благодарю отмеченные компании за то, что включили Защитника прав человека в свои социологические опросы», - отметил Арман Татоян.