«Թուրքիայի քաղաքացին չպետք է կարողանա ՀՀ-ում հող կամ այլ բան գնել». Մարուքյանը պնդում է՝ ապաշրջափակումից առաջ ՀՀ օրենսդրությունը պետք է վերանայել
14/06/2021 13:40
«Լուսավոր Հայաստանը» գտնում է, որ ՀՀ-ն ապաշրջափակմանն այլընտրանք չունի, քարոզարշավի ժամանակ լրագրողներին ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Էդմոն Մարուքյանը՝ ընդգծելով, որ միջանցք չպետք է տրվի:
«Մինչև ՀՀ օրենսդրությունն ամբողջությամբ չվերանայվի ու չհարմարեցվի սահմանների բացմանը, չի կարելի գնալ դրան: Այսինքն՝ Թուրքիայի կամ Ադրբեջանի քաղաքացին չպետք է կարողանա ՀՀ-ում գույք, հող, արժեթղթեր, ցանկացած այլ բան գնել, որը կարող է մեր ազգային անվտանգության շահերին վնաս հասցնել», - ասաց նա:

Гражданин Турции не должен иметь возможность покупать в Армении землю или что-то другое – Эдмон Марукян
14/06/2021 17:05
Партия «Светлая Армения» считает, что разблокирования границ Армении не имеет альтернативы.
Кандидат на пост премьер-министра от партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян заявил сегодня журналистам во время предвыборной агитации, что коридор не должен предоставляться.
«Пока законодательство Армении не будет полностью пересмотрено и приспособлено к открытию границ, нельзя идти на это. То есть, гражданин Турции и Азербайджана не должен иметь возможность приобретать в Армении имущество, землю, ценные бумаги, что-либо другое, что может причинить вред нашим национальным интересам», - сказал Эдмон Марукян.