«Ընտրությունների արդյունքները ճակատագրական են լինելու Հայոց պետականության համար». Արշավիր Ղարամյանը կոչ է անում քվեարկել «Հայաստան» կամ «Պատիվ ունեմ» դաշինքների օգտին
15/06/2021 14:35
Արցախի հերոս, «Ոսկե Արծիվ» շքանշանակիր, գեներալ-լեյտենանտ Արշավիր Ղարամյանն ուղերձ է հղել։
«Ինչպես բոլորիս հայտնի է, հունիսի 20-ին ՀՀ-ում անց են կացվելու արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ։
Այդ ընտրապրոցեսը, ցավոք, անխուսափելի անհրաժեշտություն դարձավ այն պահից, երբ ակնառու երևաց Հայաստանի Հանրապետությունը կառավարող խմբի ապիկար ու կապիտուլյանտ էությունը։ Ընդամենը 3 տարում այս խումբը իր առաջնորդով ամբողջ աշխարհի առջև խայտառակեց հինավուրց ազգը, կոտրեց մեր ոգին, մեզ դարձրեց թշնամու հոխորտանքի և օտարների խղճահարության առարկա։
Ըստ այդմ, հարգելիներս, դիմում եմ ձեզ․ այս շրջադարձային պահին, նախքան քվեարկության խցիկ մտնելը, մտածե՛ք այն ընտրության մասին, որ կատարելու եք։ Գիտակցե՛ք, որ յուրաքանչյուրիս ու բոլորիս ձայնը որոշիչ է լինելու Հայոց աշխարհի ապագայի համար։ Սա զուտ քաղաքական պրոցես չէ, հունիսի 20-ի ընտրությունների արդյունքները ճակատագրական են լինելու Հայոց պետականության համար։
Մենք՝ Արցախում, Հայաստանում, կամ Սփյուռքում, պետք է բոլորս անխտիր գիտակցենք, որ Հայրենիքի հզորությունը վերականգնելու, Արցախն ազատագրելու հնարավորությունների, հայի մեջքն ուղղելու համար ենք պայքարում։
Ես համոզված եմ, որ նշածս գերնպատակներն ունակ են կյանքի կոչելու«Հայաստան» (N24) և «Պատիվ ունեմ» (N6) դաշինքները, ուստի կոչ եմ անում ձեր ձայնը տալ այդ ուժերից որևէ մեկին», - ասված է ուղերձում։

«Результаты выборов будут судьбоносными для Армянской государственности» – Аршавир Гарамян призвал проголосовать за «Армению» или «Честь имею»
15/06/2021 15:34
Герой Арцаха, кавалер ордена «Золотой Орел», генерал-лейтенант Аршавир Гарамян направил послание.
«Как известно, 20 июня в Армении состоятся внеочередные парламентские выборы.
Этот процесс, к сожалению, стал неизбежным в тот момент, когда со всей очевидностью проявилась бездарная и капитулянтская сущность правящей группы Республики Армения. Всего за три года эта группа вместе со своим лидером опозорила древнейший народ перед всем миром, сломила наш дух, сделала нас объектом жалости чужих и надменности врага.
Посему, уважаемые, обращаюсь к вам: в это переломное время, прежде чем войти в избирательную кабину, подумайте о том выборе, который собираетесь сделать. Осознайте, что голос каждого из нас и всех вместе станет решающим для будущего Армянского мира. Это не просто политический процесс, результаты выборов 20 июня будут судьбоносными для Армянской государственности.
Мы – в Арцахе, Армении или Диаспоре – без исключения должны осознать, что боремся за восстановление сильной Родины, возможность освободить Арцаха и расправить спину армянина.
Я уверен, что указанные сверхцели способны претворить в жизнь два блока – «Армения» (№24) и «Честь имею» (6), посему призываю отдать свой голос за один из них», - говорится в послании.