«Փաստ». Փաշինյանի թիմակիցներն այլևս ի վիճակի չեն տանել նրա քմահաճույքներն ու հենց թիմակիցների նկատմամբ կոպիտ, անհավասարակշիռ պահվածքը
15/06/2021 09:37
«Փաստ» թերթը գրում է. «Համացանցում հայտնվեց մի ձայնագրություն, որտեղ Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը ՏԿԵ նախարար Սուրեն Պապիկյանին իր դժգոհությունն էր հայտնում՝ կապված Նիկոլ Փաշինյանի վարքագծի հետ, իսկ վերջինս ամեն կերպ փորձում էր հանգստացնել նրան։ Տեղեկություններ կան, որ Գասպարյանն անգամ հրաժարականի դիմում է ներկայացրել, սակայն դրան հետագա ընթացք չի տրվել։
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, իշխանության ներսում դժգոհության՝ նման ու ավելի սուր դեպքերը բազմաթիվ են. բանն այն է, որ Փաշինյանի թիմակիցներն այլևս ի վիճակի չեն տանել նրա քմահաճույքներն ու հենց թիմակիցների նկատմամբ կոպիտ, անհավասարակշիռ պահվածքը։ Մյուս կողմից՝ նրանցից շատերը հասկանում են, որ իրենք կորցնում են իշխանությունը, և չի բացառվում, որ արդարանալու և «մաքուր երես» դուրս գալու համար նմանատիպ նոր «սլիվների» ականատես լինենք: Մյուս կողմից՝ հենց թիմի ներսում մեծ տարակուսանք կա այն առումով, որ ՔՊԿ մի շարք «կարկառուններ»՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, ամեն ինչ անում են կուսակցության՝ առանց այդ էլ ցածր վարկանիշն ավելի գցելու համար:
Մենք տեղեկություններ ունենք, որ «շարքերում» մասնավորաբար զայրացել են Լենա Նազարյանի երեկվա մեկնաբանության հետ կապված, թե «շինելու եմ» ասելով՝ Փաշինյանը «ենթադրաբար նկատի ունի, որ 2500 կմ ճանապարհ է կառուցելու»: Մեզ հետ զրույցում երեկ մի քանի ՔՊԿ-ական նշում էին, որ «նման հայտարարությունները, այդ թվում՝ մի շարք ձևակերպումներ Փաշինյանի կողմից, մեր իսկ պոտենցիալ ընտրողներին հեռացնում են մեզանից, քանզի տպավորություն է, թե նրանց պարզապես կատարյալ հիմարի տեղ ենք դնում»»:

«Паст»: Члены команды Пашиняна больше не в состоянии терпеть его капризы и грубое, неуравновешенное отношение
15/06/2021 11:19
На днях в сети распространилась запись, где мэр Эчмиадзина Диана Гаспарян выражает свое недовольство министру территориального управления Сурену Папикяну по поводу поведения Никола Пашиняна, а последний всячески пытается успокоить ее. Муссируются разговоры, что  Гаспарян представила даже заявление об отставке, однако оно не было принято, пишет газета «Паст».
По сведениям издания, случаи такого и более острого недовольства внутри власти –  многочисленны. Дело в том, что члены команды Пашиняна больше не в состоянии терпеть его капризы и грубое, неуравновешенное поведение в отношении членов команды. С другой стороны, многие понимают, что они теряют власть и не исключается, что мы станем свидетелями новых аналогичных «сливов» с их стороны, чтобы как-то оправдаться и «выйти сухим из воды». В команде вызывает большое недоумение, что ряд «видных» представителей партии «Гражданский договор» во главе с Николом Пашиняном делают все возможное, чтобы снизить и без того низкий рейтинг партии.
«По нашим сведениям, в рядах партии вызвал возмущение в частности вчерашний комментарий Лены Назарян по поводу высказывания Пашиняна «уделаю», которая заявила, что Пашинян «скорее всего, имел ввиду строительство дороги протяженностью 2500км». Вчера в беседе с нами некоторые члены партии «Гражданский договор» отметили, что подобные заявления, в том числе ряд формулировок Пашиняна, отдаляют потенциальных избирателей от партии, поскольку создается впечатление, что их принимают за полных идиотов», - пишет газета.