Լուրջ գործընթաց պետք է սկսենք Ռուսաստանի ռազմական ներկայությունն այստեղ ուժեղացնելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան (Տեսանյութ)
16/06/2021 14:38
Բացի մեր ԶՈւ վերականգնման հարցերը, պետք է փորձենք նաև ռուսական ռազմական ներկայությունն այստեղ ժամանակակից դարձնել, ընտրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը: Ըստ նրա՝ դա հնարավոր է անել և պետք է անել, հատկապես հաշվի առնելով զարգացումները տարածաշրջանում:
«Մենք տեսնում ենք Թուրքիայի դերակատարության աճը: Երբ նայում ես քարտեզին, միակ երկիրը, որը կարող է զսպող գործոն դառնալ թուրքական էքսպանսիային, Ռուսաստանն է: Ռուսաստանի հետ շատ լուրջ գործընթաց պետք է սկսենք իրեց ռազմական ներկայությունն այստեղ ուժեղացնելու համար: Բայց միայն իրենց ներկայությունը չպետք է լինի», - նշեց Քոչարյանը:

Мы должны начать очень серьезный процесс для усиления российского военного присутствия  – Роберт Кочарян
16/06/2021 16:11
Мы должны начать очень серьезный процесс для усиления российского военного присутствия – Роберт Кочарян
Кроме вопроса восстановления наших ВС, нам нужно пытаться сделать российское присутствие здесь более современным, заявил сегодня второй президент Армении, кандидат на пост премьер-министра от блока «Армения» Роберт Кочарян в ходе встречи с жителями Маралика.
По его словам, добиться этого можно и нужно, особенно учитывая развития в регионе.
«Мы видим растущую роль Турции в регионе. Когда смотришь на карту, то очевидно, что единственная страна, которая может стать сдерживающим фактором для турецкой экспансии – Россия. Исходя из этого, нам нужно начать с Россией очень серьезный процесс для усиления ее военного присутствия здесь. Но усиление страны не должно обуславливаться только российским присутствием», - сказал Роберт Кочарян.