Սուրեն Պապիկյանի մեքենայի մասնակցությամբ ավտովթարի հետևանքով վիրավորում ստացած 14-ամյա երեխայի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
17/06/2021 13:29
Հունիսի 16-ին Արարատի մարզի Սուրենավան գյուղում իրար են բախվել երկու ավտոմեքենաներ, ինչի հետևանքով մեքենաներից  մեկում գտնված 14-ամյա պատանին տեղափոխվել է Արարատի ԲԿ, որտեղից էլ տեղափոխվել է Երևան՝ «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ, հայտնում է ԲԿ-ի խոսնակ Գևորգ Դերձյանը։
Նա նշել է, որ երեխան ունի զուգակցված վնասվածքներ, դիմային ոսկորների կոտրվածքներ, գլխուղեղի սալջարդ, ողերի կոտրվածքներ, կոնքի ոսկրերի կոտրվածներ, որովայնի սալջարդ:
«Վիրահատվել է, կատարվել է անհրաժեշտ բժշկական բոլոր միջամտությունները: Վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:
Երեխան գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ, նախօրեին նրան տեսակցել է ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանը»,-նշել է Դերձյանը։
Ըստ 168. am-ի՝ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Պապիկյանի Toyota Land crauser մակնիշի 36 RO 720 օպերատիվ պետհամարանիշներով մեքենան է մեծ արագությամբ ընթանալիս Սուրենավան գյուղի մոտ հարվածել դիմացից ընթացող Նիվա մակնիշի ավտոմեքենային։
Վթարի պատճառով մեքենայի մեջ գտնվող երեխան, կայքի տեղեկություններով, մեքենայից դուրս է ընկել ու հայտնվել բավականին հեռու։

Пострадавший в результате ДТП с участием машины Сурена Папикяна 14-летний мальчик  находится в крайне тяжелом состоянии
17/06/2021 19:33
Пострадавший в результате ДТП с участием машины Сурена Папикяна 14-летний мальчик находится в крайне тяжелом состоянии
Пострадавший в результате столкновения двух машин в общине Суренаван Араратской области 16 июня 14-летний мальчик был госпитализирован в медицинский центр Арарата, откуда был доставлен в медицинский центр «Сурб Аствацамайр»,  сообщает пресс-секретарь медцентра  Геворк Дердзян.
Он отметил, что у мальчика переломы лицевых костей, травма головного мозга, переломы позвонков, переломы костей таза, ушибы в области живота.
«Он прооперирован и проведены все необходимые медицинские действия. Состояние мальчика оценивается как крайне тяжелое, он находится в отделении реанимации.
Мальчик находится под постоянным наблюдением врачей, вчера его посетил заместитель министра здравоохранения Геворк Симонян», - написал Геворк Дердзян.
Как сообщал сайт 168. am, машина марки «Toyota Land crauser» с гос. номерами 36 RO 720, обслуживающая  и.о. министра территориального управления и инфраструктур Сурена Папикяна, на большой скорости врезалась в автомобиль марки «Нива» близ села Суренаван Араратской области. В результате ДТП находящийся в машине14-летний подросток вылетел из салона и получил серьезные травмы.