Սուրեն Պապիկյանի մեքենայի մասնակցությամբ ավտովթարի հետևանքով վիրավորում ստացած 14-ամյա երեխայի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
17/06/2021 13:29
Հունիսի 16-ին Արարատի մարզի Սուրենավան գյուղում իրար են բախվել երկու ավտոմեքենաներ, ինչի հետևանքով մեքենաներից  մեկում գտնված 14-ամյա պատանին տեղափոխվել է Արարատի ԲԿ, որտեղից էլ տեղափոխվել է Երևան՝ «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ, հայտնում է ԲԿ-ի խոսնակ Գևորգ Դերձյանը։
Նա նշել է, որ երեխան ունի զուգակցված վնասվածքներ, դիմային ոսկորների կոտրվածքներ, գլխուղեղի սալջարդ, ողերի կոտրվածքներ, կոնքի ոսկրերի կոտրվածներ, որովայնի սալջարդ:
«Վիրահատվել է, կատարվել է անհրաժեշտ բժշկական բոլոր միջամտությունները: Վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:
Երեխան գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ, նախօրեին նրան տեսակցել է ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանը»,-նշել է Դերձյանը։
Ըստ 168. am-ի՝ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Պապիկյանի Toyota Land crauser մակնիշի 36 RO 720 օպերատիվ պետհամարանիշներով մեքենան է մեծ արագությամբ ընթանալիս Սուրենավան գյուղի մոտ հարվածել դիմացից ընթացող Նիվա մակնիշի ավտոմեքենային։
Վթարի պատճառով մեքենայի մեջ գտնվող երեխան, կայքի տեղեկություններով, մեքենայից դուրս է ընկել ու հայտնվել բավականին հեռու։

Child, 14, seriously injured as a result of traffic accident with involvement of acting minister’s car in Armenia
17/06/2021 13:44
A 14-year old boy has been transported to hospital as a result of traffic accident with the involvement of the acting territorial administration and infrastructures minister Suren Papikyan’s car.
According to report, on June 16 two cars collided in Surenavan village of Armenia’s Ararat Province. The boy was transported to Ararat Medical Center from where to Yerevan St Astvatsamayr Medical Center.
MC spokesperson Gevorg Derdzyan said the child has number of fractions and injuries.
“He has been operated on, all necessary medical actions have been undertaken. The condition is assessed as extremely grave, he is in intensive care unit,” Derdzyan noted.
According to 168.am, Papikyan’s Toyota Land Cruiser car with 36 RO 720 state license plates on high speed collided with Niva near Surenavan village.