Ըստ մամուլի տեղեկությունների՝ երեկ հրապարակ էին բերման ենթարկել նաև հոգեկան առողջության հետ խնդիրներ ունեցող մարդկանց. Աշոտյան
18/06/2021 15:24
Երեկ լրահոսը «ծփում» էր վարչական ռեսուրսի օգտագործման մասին ահազնագերով, ասուլիսում անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հանրահավաքին՝ ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի անդամ Արմեն Աշոտյանը:
Նա նշեց, որ նաև ինքն է ստացել տասնյակ ահազարգեր:
«Ըստ մամուլի տեղեկությունների՝ հրապարակ են բերման ենթարկվել նաև հոգեկան առողջության հետ խնդիրներ ունեցող մարդիկ, հատկապես Սևանի հոգեբուժարանից: Սա քաղաքական թրաֆիքինգ է: Այսքանից հետո հրապարակը լցնել չստացվեց: Անգամ Փաշինյանին մոտ կանգնած մարդիկ զեկուցում էին ընդամենը 21 հազար մարդու մասին: Իշխանության վերջին՝ վարչական ռեսուրսը նույնպես չի աշխատում», - նշեց Աշոտյանը:
Նա պատմեց, որ իրեն տասնյակ դպրոցների տնօրեններ են գրել, որ իրենց ստիպելով բերել էին Երևան, բայց իրենք «Պատիվ ունեմ»-ի օգտին են քվեարկելու:

По сведениям СМИ, вчера на площадь были привезены также люди с психическими расстройствами – Армен Ашотян
18/06/2021 17:11
Вчера новостная лента «кишела» сообщениями об использовании административного ресурса, заявил сегодня на пресс-конференции представитель блока «Честь имею», заместитель председателя Республиканской партии Армения (РПА) Армен Ашотян, обратившись к вчерашнему митингу Никола Пашиняна.
Армен Ашотян отметил, что он также получил десятки сообщений об этом.
«По сведениям СМИ, на площадь были подвергнуты также люди, имеющие нарушения  психического здоровья, особенно из психиатрической больницы Севана. Это политический трефикинг. После всего этого им не удалось заполнить площадь. Даже близкие люди Пашиняна докладывали о присутствии всего 21 тысячи человек. Последний ресурс власти – административный ресурс – тоже не работает», - отметил Армен Ашотян.
Он рассказал, что ему написали директора десятков школ, что их принудительно привезли в Ереван, но они проголосуют за блок «Честь имею».