Եկեք երեք տարում ծերացած, կռացած, արցունքն աչքերին ու վերքերից արնահոսող մեր Հայաստանը փրկենք. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
18/06/2021 15:53
«Պատիվ ունեմ» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Արթուր Վանեցյանն ուղերձ է հղել։
«Վաղը չէ մյուս օրը եկեք դուրս նետենք պարտվածին մեր միջից ու ընտրենք գալիք հաղթանակները։
Եկեք մերժենք սուտը և ապրենք մարդավայել, իրար հարգելով։
Եկեք հանենք մեր կյանքից չընդհատվող խելագարությունը ու մի պահ հանգիստ հասկանանք՝ ոնց ենք դուրս գալու այս ավերակներից։
Հայաստանցիներ, դուք չե՞ք հոգնել աղմուկ-աղաղակից, թքախառը ճղճղոցներից, այս փնթի հարայ-հրոցից դուք չեք զզվե՞լ։
Եկեք լռեցնենք գժվացնող աղմուկն ու ընտրենք խաղաղ աշխատանքը, ընտրենք լուռ կառուցելը և հանգիստ մեր շահերն առաջ տանելը։
Եկեք լավ ապրելու մասին այս հեքիաթները տանք հեքիաթասածի գլխին ու խելքով իրական լավ կյանք ստեղծենք բոլորի համար։
Եկեք շրջենք ամբարտավան, դատարկ անկարողների էջը և ընտրենք պրոֆեսիոնալիզմը, համեստությունը և աշխատասիրությունը։
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, դուք չե՞ք սարսափում անպաշտպան լինելու այս մշտական զգացումից։ Ո՞նց ենք մեր զավակներին մեծացնելու, մեր ծնողների հանգիստն ապահովելու այս անտերության մեջ, թշնամու հետ միջանցիկ սահմանների ու մայրաքաղաքի կենտրոնում զինված ռազբորկաների պայմաններում։
Եկեք իրենց աթոռներից դուրս շպրտենք մեր անվտանգությունը քարուքանդ արածներին ու նորից մեր երկիրը դարձնենք աշխարհի ամենաապահովներից մեկը։
Եկեք ռադ անենք մեր բանակի ողնաշարն իրենց բթամիտ կապիկություններով ջարդողներին ու կրկին դարձնենք մեր սահմաններն անառիկ, իսկ հայրենիքի պաշտպանին՝ հպարտ ու բացճակատ
Եկեք երեք տարում ծերացած, կռացած, արցունքն աչքերին ու վերքերից արնահոսող մեր տունը, մեր հայրենիքը, մեր Հայաստանը փրկենք, նա մեզ երբեք առիթ չի տվել իր հետ այսպես վարվելու։ Մեծ աշխարհի մեր փոքր անկյունը սա է, մեր տունը սա է, մերը միայն սա է։ Եկեք վերադարձնենք մեր ժպտացող, մեր ջերմացնող, մեր երիտասարդ Հայաստանը՝ մեր սերը, մեր օջախը, մեր պատիվը։ Խնդրում եմ ձեզ։
Վաղը չէ մյուս օրը մերժեք կապիտուլյանտին, ընտրեք թիվ 6 քվեաթերթիկը, «Պատիվ ունեմ» դաշինքը։ Ընտրեք, որ միասին, իրար օգնելով կարողանանք փրկվել։

Давайте спасем нашу Армению, которая за три года постарела, согнулась, истекает слезами и кровью – Артур Ванецян
18/06/2021 19:02
Кандидат в премьер-министры от блока «Честь имею» Артур Ванецян выступил сегодня с  с видеообращением.
Давайте послезавтра выкинем из своей жизни потерпевшего поражение и выберем грядущие победы.
Давайте отвергнем ложь и будем жить – как подобает человеку – уважая друг друга.
Давайте уберем из нашей жизни это непрерывное безумие и на миг спокойно поймем, как  будем выбираться из этих руин
Армяне, разве вы не устали от этой суеты, постоянных криков вперемешку со слюней. Разве вам не противен этот грязный гвалт?
Давайте избавимся от сводящего с ума шума и выберем спокойную работу. Выберем путь молчаливого строительства и спокойного продвижения своих интересов.
Давайте дадим этими сказками о хорошей жизни по голове этого сказочника и создадим с умом действительно хорошую жизнь для всех.
Давайте перевернем страницу чванливых, пустых бездарей и выберем скромность, профессионализм и трудолюбие.
Дорогие соотечественники, разве вас не ужасает это постоянное чувство беззащитности?
Как мы будем растить наших детей, обеспечивать покой родителей в этой бесхозности – в условиях незащищенных границ с врагом и вооруженных разборок в центре столицы?
Давайте сбросим с кресел разрушивших нашу безопасность, снова превратим нашу страну в одну из самых безопасных в мире.
Давайте избавимся от тех, кто своим тупым обезьянничанием сломал хребет нашей армии,  снова сделаем наши границы неприступными, восстановим честь и гордость защитников Родины.
Давайте спасем наш дом, нашу Родину, нашу Армению, которая за три года постарела, согнулась, истекает слезами и кровью от ран. Она никогда не давала нам повода так обращаться с ней. Это наш маленький уголок в этом большом мире. Это наш дом, только он наш.
Давайте вернем нашу улыбающуюся, дарящую тепло, нашу молодую Армению, нашу любовь, наш домашний очаг, нашу честь. Прошу вас!