Նիկոլը ձախողել է ամեն ինչ. 2020-ը դարձավ ամենասարսափելի տարին. Միքայել Մինասյան (Տեսանյութ)
Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանն անդրադարձել է ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի կառավարած երեք տարիներին։
«Երեկ, երբ Նիկոլն ու իր շքախումբը հաշվետվություն էին ներկայացնում իրենց հաջողությունների մասին, նրանք հույսը դրել էին մի բանի՝ կարճ հիշողության վրա, որ մենք կմոռանանք այն ամենը, ինչ տեղի է ունեցել այս 3 տարվա ընթացքում:
Կարևոր է, որ հիշենք: Կարևոր է, որ ոչ ոք չմոռանա՝ բառացիորեն այն ամենը, ինչ ձեռնարկել է հեղափոխական իշխանությունը, լավագույն դեպքում ավարտվել է ձախողմամբ: Իսկ առավել հաճախ` ողբերգությամբ», - Telegram-ի իր ալիքում գրել է Միքայել Մինասյանը՝ հրապարակելով նաև տեսանյութ:

Никол провалил все: 2020 стал самым ужасным годом – Микаэл Минасян (Видео)
Бывший посол Армении при Святом Престоле Микаэл Минасян обратился к трем годам правления и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
«Когда Никол и его свита вчера отчитывались о своих успехах они надеялись на одно – на  короткую память. На то, что мы забудем все то, что произошло за эти 3 года.
Важно чтобы мы помнили. Важно, чтобы никто не забыл то, что буквально все, за что бралась революционная власть заканчивалось в лучшем случае неудачей. А чаще всего – трагедией», - написал Микаэл Минасян в своем Telegram-канале, опубликовав  видео.