Չեմ կարող հաշտվել կոլեգայիս ազատությունից զրկման փաստի հետ. խնդրում եմ իրավապահներին ազատ արձակել Արմեն Չարչյանին. Արմեն Մուրադյան
19/06/2021 12:33
ԵՊԲՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Արմեն Մուրադյանն անդրադարձել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի ղեկավար, «Հայաստան դաշինքի» պատգամավորի թեկնածու Արմեն Չարչյանի ձերբակալությանը։
«Պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի դերը բժշկության զարգացման գործում անքննարկելի է, որպես բժիշկ, չեմ կարող հաշտվել կոլեգայիս ազատությունից զրկման փաստի հետ և խնդրում եմ իրավապահներին վերանայել բժիշկ, պրոֆեսոր Չարչյանի ազատությունից զրկելու փաստը և Բժշկին ազատ արձակել:
Լինելով բժիշկ չեմ կարող իրավական գործընթացների և քրեական օրենսգրքի հոդվածների մեկնաբանությունը վերլուծեմ և գնահատեմ, այլ պարզապես կարող եմ փաստել, որ բժիշկ Չարչյանի տարիների բժշկելու առաքելությունն ամուր հիմք է հավատի ու վստահության և կարծում եմ, որ նա արժան է հատուկ վերաբերմունքի», - գրել է Մուրադյանը։
Հիշեցնենք՝ համացանցում ձայնագրություն էր տարածվել, որում Արմեն Չարչյանը ԲԿ-ի աշխատակիցներին կոչ էր անում պարտադիր մասնակցել ընտրություններին։ Արմեն Չարչյանը ձերբակալվել է։
Մայր Աթոռ-ն անդրադարձել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի տնօրեն, «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Արմեն Չարչյանի ձերբակալությանը՝ իրավապահ մարմիններին հորդորելով անհապաղ ազատ արձակել պրոֆեսոր Չարչյանին։
Արմեն Չարչյանին ազատությունից զրկելու համաձայնություն տալու վերաբերյալ դատախազը միջնորդություն է ներկայացրել ԿԸՀ։

Не могу смириться с фактом лишения свободы коллеги: прошу правоохранителей освободить Армена Чарчяна – Армен Мурадян
19/06/2021 13:54
Ректор Ереванского государственного медицинского университета им. М.Гераци, профессор Армен Мурадян обратился к задержанию руководителя медицинского центра «Измирлян», кандидата в депутаты от блока «Армения» Армена Чарчяна,
«Роль профессора Армена Чарчяна в деле развития медицины – неоспорима. Как врач я не могу смириться с фактом лишения свободы коллеги и прошу правоохранителей пересмотреть факт лишения свободы доктора, профессора Чарчяна и освободить Врача.
Как врач я не могу анализировать и оценивать правовые действия и комментарии к статьям Уголовного кодекса, могу лишь констатировать, что миссия исцеления врача Чарчяна стала прочной основой веры и доверия и считаю, что он достоин особого отношения», - написал Армен Мурадян.
Напомним, в социальной сети распространилась аудиозапись, в которой Армен Чарчян призывает сотрудников медицинского центра обязательно участвовать в выборах.
Первопрестольный Святой Эчмиадзин обратился сегодня к задержанию директора медицинского центра «Измирлян», кандидата в депутаты от блока «Армения» Армена Чарчяна, призвав правоохранительные органы немедленно освободить профессора Армена Чарчяна.
Прокурор представил в Центральную избирательную комиссию ходатайства о возбуждении уголовного дела в отношении Армена Чарчяна и даче согласия на его лишение свободы.