Հատուկ դիտավորություն է նկատվում Սյունիքում՝ իշխող քաղաքական թիմի համար ինչ-որ թվեր ապահովվելու համար. Ռուբեն Մելիքյան
20/06/2021 18:28
Իշխող ուժի ուղղորդմամբ արդեն որերոդ դեպքն է գրանցվում, որ կա՛մ ընդդիմադիր ուժի շտաբի անդամները, կա՛մ ընդդիմադիր հայացնքներ ունեցող անձին պարզապես բերման են ենթարկվում, խուզարկություններ են կատարվում շտաբներից, բնակարաններից, մամուլի ասուլիսում հայտարարեց «Ընտրությունների վերահսկման կոմիտեի» անդամ, իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Դա էական խոչընդոտ է ընդդիմադիր ուժերի ընտրական գործունեության համար», - ասաց Մելիքյանը։
Նա նշեց, թե հատուկ դիտավորություն է նկատվում Սյունիքում՝ իշխող քաղաքական թիմի համար ինչ-որ թվեր ապահովվելու համար։
«Շատ տարօրինակ է, որ ահազանգեր ենք ստանում մահացած մարդկանց ընտրացուցակներում հայտնաբերելու հետ կապված։ 2017 թվականի դրությամբ այս խնդիրը լուծված էր, բայց մենք հիմա տասնյակից ավելի ահազանգեր ենք ստացել», - ասաց Մելիքյանը։

Членов предвыборных штабов оппозиционных сил подвергают приводу по указанию правящей силы – Рубен Меликян
20/06/2021 19:07
Мы зарегистрировали уже несколько случаев, когда по указанию правящей силы подвергают приводу либо членов предвыборных штабов оппозиционных сил, либо обычных граждан с оппозиционными взглядами, проводят обыски в штабах и квартирах, заявил сегодня на пресс-конференции член «Комитета контроля за выборами», правозащитник Рубен Меликян.
«Это создает существенные препятствия для деятельности оппозиционных сил», - сказал он.
Рубен Меликян отметил, что особый умысел заметен в Сюникской области для обеспечения какого-то количества голосов в пользу правящей политической команды.
«Очень странно, что получаем сигналы об обнаружении в списках избирателей мертвых людей. По состоянию на 2017 год эта проблема была решена, однако сейчас мы получили более десятка таких сообщений», - сказал он.