Ռոբերտ Քոչարյան. Քվեարկեցի հանուն արժանապատիվ խաղաղության և տնտեսական վերելքի (Տեսանյութ)
Հանուն արժանապատիվ խաղաղության և տնտեսական վերելքի եմ քվեարկել, ընտրատեղամասում քվեարկությանը մասնակցելուց հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։
Անդրադառնալով «Հայաստան» դաշինքի նկատմամբ իրականացվող հակաքարոզչությանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանն ասաց, թե դա նախևառաջ օրենքի կոպիտ խախտում է։
«Քաղաքում տեղադրված են հազարավոր տեսախցիկներ, արդեն համացանցում կադրեր կան։ Եվ այն փաստը, որ մինչ այսօր չի հայտնաբերվել, թե դա ով է արել, ուղղակի մեծ կասկած է առաջացնում, որ դա արվում է իշխանության կողմից կամ իրենց ուղղորդմամբ։ Եթե մոտակա 1-2 ժամվա ընթացքում ոստիկանությունը չհայտնաբերի հանցագործներին, ապա մենք կհայտարարենք, որ դա արվում է իշխանության կողմից», - ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը։

Armenia’s second president says he voted for dignified peace and economic rise
Armenia’s second president, candidate of "Armenia" bloc Robert Kocharyan went to the polling station to cast his vote.
Speaking to reporters he said he has voted for dignified peace and economic rise.
Referring to the propaganda against the bloc, Kocharyan said it is first of all gross violation of the law.
"Hundreds of cameras are installed in the city, footages have already been spread in the web. And the fact that by now the people having done that have not been discovered raises a big doubt that it is being done by the authorities or with directed by them," he said, adding that if the police will not find the criminals in 1-2 hours they will state that it is being done by the authorities.