ՔՊ-ն վայելում է հասարակության 1/4-ի վստահությունը, սակայն խորհրդարանական մեծամասնություն է կազմելու. անարդարության լուծման եղանակը մյուս ուժերի բոյկոտն է. Ղազարյան
21/06/2021 13:24
«Քաղաքացիական պայմանագիրը» վայելում է ողջ հասարակության մոտ 1/4-ի վստահությունը, սակայն պետք է ունենան ազդեցություն խորհրդարանական տեղերի մեծամասնության վրա, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը:
Նրա կործիքով, այդ անարդարության լուծման ամենաարդար եղանակը խորհրդարան անցած մյուս ուժերի բոյկոտն է:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ստացել է ընդամենը մոտ 687.000 «կողմ» ձայն, ինչը կազմում է ընտրողների ընդհանուր թվի մոտ 27,5%-ը։ Ընտրողների մասնակցության ցածր ցուցանիշի հետեւանքով նրանք պիտի ստանան խորհրդարանի 107 մանդատից 71-ը կամ 66,3%-ը։ Ստացվում է, որ նրանք վայելում են ողջ հասարակության մոտ 1/4-ի վստահությունը, սակայն պետք է ունենան ազդեցություն խորհրդարանական տեղերի մեծամասնության վրա: Այդ անարդարության լուծման ամենաարդար եղանակը խորհրդարան անցած մյուս ուժերի բոյկոտն է», - ֆեյսբուքյան էջում գրել է Ղազարյանը:

«Гражданский договор» пользуется доверием 1/4 общества, но получит большинство в парламенте: путь решения этой несправедливости в бойкоте других сил – Эдгар Казарян
21/06/2021 14:14
Партия «Гражданский договор» пользуется доверием примерно 1/4 всего общества, однако должна получить большинство мест в парламенте, написал на своей странице в Facebook бывший руководитель аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян.
По его мнению, самый справедливый путь решения этой несправедливости – бойкот других прошедших в парламент сил.
«Партия «Гражданский договор» получила всего около 687.000 голосов «за», что составляет примерно 27,5% от общего числа избирателей. В результате низкой явки избирателей они должны получить в парламенте 71 из 105 депутатских мандатов или 66,3%. Получается, что они пользуются доверием примерно 1/4 всего общества, однако должны иметь большинство мест в парламенте. Самый справедливый путь решения этой несправедливости – бойкот других сил, прошедших в парламент», - написал Эдгар Казарян.