ԲՀԿ-ն ձեռնպահ է մնում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները գնահատելուց՝ թույլ տված բազմաթիվ խախտումների պատճառով
21/06/2021 17:41
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը ձեռնպահ է մնում հունիսի 20-ին տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության արդյունքները գնահատելուց, քանի դեռ չի պարզվել ընտրություններում թույլ տրված խախտումների հետաքննության ընթացքը:
«Արձանագրվել են հարյուրավոր խախտումներ, որոնց ֆոտո և վիդեո նյութերը տարածվում են սոցիալական ցանցերում, որոնք բավականին լուրջ խախտումներ: Մենք առայժմ զերծ ենք մնում ընտրությունների արդյունքների վերաբերյալ որևէ դատողություն հնչեցնելուց, քանի դեռ հետաքննությունը չի պարզվել», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը:
Նա նշեց, որ իրենք վերլուծելու են կատարված բոլոր խախտումները, որոնք վերաբերում են ինչպես քվեարկության գործընթացին, այնպես էլ ընտրական գործընթացներին:

PAP refrains from assessing election results, will voice its position after investigation of election frauds
21/06/2021 17:50
Prosperous Armenia party refrains from assessing the results of the early parliamentary elections until the investigation of the violations allowed during it.
“Hundreds of violations have been recorded the photos and videos of which are spread in social networks, and these are quite serious violations. We will refrain from voicing any judgments about the election results until the investigation reveals them,” secretary of the PAP faction Arman Abovian told Aysor.am.
He noted that they will analyze all the violations relating to the voting and electoral processes in general.