Իշխանության ապօրինի յուրացման գործընթացն ավարտվեց. պետք է շնորհավորել Փաշինյանին, Սարգսյանին, Ծառուկյանին, Մարուքյանին, նաև Էրդողանին ու Ալիևին. Ղազարյան
21/06/2021 10:53
Հայաստանում երբեք ընտրությունների միջոցով իշխանություն չի փոխվել, ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը:
Նա ընդգծել է, որ ընտրություն չի կազմակերպվում իշխանություն հանձնելու համար:
«Ընտրություն կազմակերպվում է իշխանությունը պահելու նպատակով, առավել եւս, երբ նախաձեռնողն իշխանությունն է, իսկ ընտրությունը` արտահերթ: Ինչպես ես կանխատեսել եւ զգուշացնում էի ամիսներ առաջ, օրինական ընտրված իշխանության հերթական տապալման եւ իշխանության ապօրինի յուրացման գործընթացն ավարտվեց, ինչի կապակցությամբ պետք է շնորհավորել դրա նախաձեռնողներին եւ իրականացնողներին` Նիկոլ Փաշինյանին, Արմեն Սարգսյանին, Գագիկ Ծառուկյանին ու Էդմոն Մարուքյանին, ինպես նաև այդ ամենի հիմնական շահառուներին` Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին եւ Իլհամ Ալիևին», - գրել է նա:

Процесс незаконной узурпации власти завершился: нужно поздравить Пашиняна, Саркисяна, Царукяна, Марукяна, а также Эрдогана и Алиева – Эдгар Казарян
21/06/2021 11:49
В Армении власть никогда не менялась путем выборов, написал на своей странице в Facebook бывший руководитель аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян.
Он подчеркнул, что выборы организуются не для того, чтобы сдать власть.
«Выборы организуются, чтобы сохранить власть, тем более, если инициатором этих выборов является сама власть, а выборы – внеочередными. Как я прогнозировал и предупреждал несколько месяцев назад, процесс очередного свержения законно избранной власти и незаконной узурпации власти завершился, в связи с чем нужно поздравить его инициаторов и исполнителей – Никола Пашиняна, Армена Саркисяна, Гагика Царукяна, Эдмона Марукяна, а также настоящих бенефициаров всего этого Реджепа Тайипа Эрдогана и Ильхама Алиева», - написал Эдгар Казарян.