«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հարգում է ժողովրդի որոշումը. Հայտարարություն
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել 2021թ. արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ։
««Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը շնորհակալություն է հայտնում յուրաքանչյուր քվեի համար և վստահեցնում, որ մեզ տրված ամեն ձայն շարունակելու է ծառայել ի շահ Հայաստանի Հանրապետության։
Միաժամանակ, 2021թ. հունիսի 20-ին տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ հարկ ենք համարում արձանագրել հետևյալը.
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը, լինելով պետականամետ խորհրդարանական ուժ, ամեն ինչից վեր դասելով ներքաղաքական կայությունն ու խաղաղությունը, արել է առավելագույնը, որպեսզի երկրում հաղթահարվի հետպատերազմյան ճգնաժամը, որի համար միակ հնարավորությունը եղել են արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները։
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունն անսասան է իր դիրքորոշման մեջ առ այն, որ ընտրությունը ճանապարհ է, որպեսզի Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները որոշեն, թե ինչպիսի իշխանություն պետք է ձևավորվի և երկիրը ղեկավարի հետագա տարիների ընթացքում։
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հարգում է ժողովրդի որոշումը և միաժամանակ հայտարարում, որ շարունակելու է ներքաղաքական համերաշխության, երկրի ներսում միասնականությունը վերականգնելու հարցը պահել օրակարգում և վերահաստատում համոզմունքն առ այն, որ մեր երկրի դեմ ծառացած մարտահրավերներին դիմագրավելու միակ ճանապարհը մնում է համազգային համախմբումը։
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը խորհրդարան անցած ուժերին մաղթում է արդյունավետ աշխատանք՝ ի բարօրություն Հայաստանի Հանրապետության։
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը շարունակելու է իր մասնակցային դերակատարումը Հայաստանում ընթացող բոլոր քաղաքական գործընթացներին և պատրաստվում աշնանը սպասվող տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին», - ասված է հայտարարությունում։

Партия «Светлая Армения» уважает решение народа – заявление
«Партия «Светлая Армения» благодарна за каждый голос и заверяет, что каждый отданный нам голос продолжит служить интересам Республики Армения.
В то же время, в связи с состоявшимися 20 июня 2021 года внеочередными выборами считаем необходимым констатировать следующее:
Партия «Светлая Армения» будучи прогосударственной парламентской силой, придавая важность внутриполитической стабильности и миру, сделала максимум для преодоления в стране послевоенного кризиса и единственной возможностью этого были внеочередные парламентские выборы.
Партия «Светлая Армения» непоколебима в своей позиции, что выборы – это путь, чтобы граждане Республики Армения решили, какая власть должна сформироваться и руководить страной в  дальнейшем.
Партия «Светлая Армения» уважает решение народа и заявляет, что продолжит держать в повестке вопрос восстановления солидарности и единства в стране, и вновь подтверждает убежденность в том, что общенациональная консолидация является единственным путем противостояния вызовам, которые стоят перед страной.
Партия «Светлая Армения» желает прошедшим в парламент силам эффективной работы во благо Республики Армения.
Партия «Светлая Армения» продолжит участвовать во всех политических процессах Армении и готовится к предстоящим осенью выборам в органы местного самоуправления», - говорится в заявлении.