Մատվիենկո. Հուսով ենք, որ Հայաստանը կշարունակի համագործակցությունը Ռուսաստանի Դաշնության հետ բոլոր ոլորտներում
22/06/2021 13:22
ՌԴ Դաշնության խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոն հույս ունի, որ Հայաստանի նոր ղեկավարությունը կշարունակի համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ բոլոր ոլորտներում, հաղորդում է РИА Новости-ն:
«Հուսով եմ, որ և Հայաստանը, և Հայաստանի նոր ղեկավարությունը նույնպես շահագրգռված կլինեն շարունակել Ռուսաստանի Դաշնության տնտեսական, քաղաքական, արտաքին քաղաքական համագործակցությունը, ներառյալ միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը», - ասել է Մատվիենկոն մամուլի ասուլիսի ժամանակ:

Russia to continue cooperating with newly elected Armenian parliament: Russian Federal Council Speaker
22/06/2021 13:55
Speaker of Russian Federal Council Valentina Matviyenko hopes the new leadership of Armenia will continue cooperation with Russia in all the sectors, RIA Novosti reports.
"I hope that Armenia and the new leadership of Armenia will too be interested in continuing economic, political, foreign political cooperation, including inter-parliamentary partnership," Matviyenko said at a news conference on Tuesday.