«Հրապարակ». Եթե «թավիշի» ժամանակ էր երկրում իրավական «բեսպրեդել» տիրում, ապա «պողպատե մանդատի» պարագայում ինչի՞ ենք ականատես լինելու
22/06/2021 09:30
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն իր «պողպատե մանդատը» կիրառելու է հակառակորդների դեմ։ Եթե «թավիշի» ժամանակ էր երկրում իրավական «բեսպրեդել» տիրում, պարզ է, թե հիմա ինչ կամայականությունների ենք ականատես լինելու։ Արդեն իսկ հարգված բժշկին, ԲԿ տնօրեն Արմեն Չարչյանին անհիմն ձերբակալեցին, դատարանը բաց թողեց, հիմա՝ իշխանությունների հավերժ սպասարկու Տիգրան Մուկուչյանի ԿԸՀ-ն պատգամավորության կարգավիճակ ունեցող անձին զրկել է անձեռնմխելիությունից, որ Փաշինյանի մեկ այլ սպասարկու՝ դատախազությունը, քրեական հետապնդումը շարունակի։
Կալանավորել են նաև «Մանախ» մականվամբ Արթուր Այվազյանին, որի մեղքն այն է, որ հունիսի 9-ի ուղիղ եթերում «անդրադառնալով ՀՀ և ԱՀ պետական սահմանին հայ զինվորին ադրբեջանցիների կողմից ծեծի ենթարկելու դեպքին՝ հայհոյանքներ է հնչեցրել ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության, ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարի և այն անձանց հասցեին, ովքեր ընտրությունների ընթացքում կքվեարկեն ԺՊ-ի օգտին»։ Նրան մեղադրում են խուլիգանության համար, որի պատիժն ընդամենը տուգանք է»։

«Грапарак»: Если во время «бархата» в стране царил правовой «беспредел», то что нас ждет в условиях «стального мандата»?
22/06/2021 11:00
Никол Пашинян применит свой «стальной мандат» против противников. Если во время «бархата» в стране царил правовой «беспредел», то понятно, свидетелями какого произвола мы станем сейчас, пишет газета «Грапарак».
«Уже без оснований задержан известный врач, директор медицинского центра Армен Чарчян, которого освободил суд. Сейчас ЦИК постоянно обслуживающего власти Тиграна Мукучяна лишил имеющего статус депутата человека неприкосновенности, чтобы другой приспешник Пашиняна – прокуратура – продолжала уголовное преследование.
Арестован также ветеран карабахской войны Артур Айвазян, более известный как «Монах». Его вина состоит в том, что 9 июня в прямом эфире, «обратившись к случаю избиения армянского солдата азербайджанцами на государственной границе между Республикой Армения и Азербайджан, озвучил ругательства в адрес военно-политического руководства Армении, исполняющего обязанности премьер-министра Армении и тех лиц, которые в ходе выборов проголосуют за партию "Гражданский договор"». Ему предъявлено обвинение в хулиганстве, которое наказывается штрафом», - пишет газета.