Արման Բաբաջանյանի մեքենայի վրա կրակողը ձերբակալվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով իրականացված մեծածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել են Արման Բաբաջանյանի ավտոմեքենայի վրա կրակոց արձակելու դեպքի մի շարք հանգամանքներ:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, 2021թ. հունիսի 20-ին` ժամը 02:00-ից 10:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը իր մոտ ապօրինի կերպով պահվող հրազենից կրակոց է արձակել Երևան քաղաքի Նորք-Մարաշ փողոցում կայանված, «Շիրինյան-Բաբաջանյան ժողովրդավարների դաշինք»-ի նախընտրական ցուցակը գլխավորող Արման Բաբաջանյանին պատկանող «Լենդ քրաուզեր պռադո» մակնիշի ատոմեքենայի վրա` պատճառելով գույքային վնաս:
Դեպքի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 1-ին և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասերով:
Նկատի ունենալով, որ Արման Բաբաջանյանի նկատմամբ ոտնձգությունը տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների օրը, ուստի անհայտ անձի կողմից քաղաքական գործչի՝ վերջինիս գործունեությունը դիտավորությամբ դադարեցնելու նպատակով իրականացված առերևույթ ոտնձգության վերաբերյալ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-305-րդ հոդվածի հատկանիշներով հարուցվել է ևս մեկ քրեական գործ:
2021թ. հունիսի 22-ին որոշում է կայացվել քրեական գործերը միացնելու և մեկ վարույթում շարունակելու վերաբերյալ:

Задержан мужчина, стрелявший в автомобиль Армана Бабаджаняна
По подозрению в обстреле машины кандидата в депутаты от Блока демократов «Ширинян – Бабаджанян» задержан 44-летний житель Еревана.
В результате следственных и процессуальных действий, проведенных в рамках расследуемого в следственном отделе административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Еревана СК Армении уголовного дела, выяснилось ряд обстоятельств по факту стрельбы в машину Армана Бабаджаняна.
Как уже сообщалось, 20 июня 2021 года, в период с 02:00 до 10:00, совершившее предположительное преступление лицо из незаконного оружия произвело выстрел в лобовое стекло автомобиля марки «Toyota Land Cruiser Prado», припаркованного в районе Норк-Мараш Еревана и принадлежащего Арману Бабаджаняну, который возглавляет список Блока демократов «Ширинян-Бабаджанян» .
По факту было возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 185 и ч.1 ст. 235 Уголовного кодекса Армении.
Учитывая, что посягательство на Армана Бабаджаняна произошло в день парламентских выборов в Армении, было возбуждено еще одно уголовное дело по признакам ст. 33-305 Уголовного кодекса Армении (попытка убийства государственного или политического деятеля).