McAfee-ի հիմնադիրն իսպանական բանտում մահանալուց առաջ հաղորդագրություն է թողել
Իսպանական բանտում մահացած հայտնաբերված McAfee հակավիրուսային ծրագրային ապահովման ընկերության հիմնադիր Ջոն Մաքաֆին թվիթերում հաղորդագրություն էր տարածել:
Ինչպես չորեքշաբթի հաղորդել է իսպանական País թերթը՝ վկայակոչելով ոստիկանության աղբյուրները, Մաքաֆին ինքնասպանություն է գործել Կատալոնիայի Սանտ Էստեվ Սեսրովիրեսի քաղաքային բանտում: Դիակը հայտնաբերվել է բանտի խցում: Դեպքի վայր ժամանած բժիշկները փորձել են վերակենդանացում կատարել, սակայն ապարդյուն:
2020 թվականի հոկտեմբերի 15-ին հրապարակված հաղորդագրության մեջ Մաքաֆին նշել էր, որ ինքը չի պատրաստվում ինքնասպան լինել: Նա նշել է, որ գոհ է ամեն ինչից և ընկերներ ունի:

Основатель McAfee оставил послание перед смертью в испанской тюрьме
Основатель компании-разработчика антивирусного программного обеспечение McAfee Джон Макафи, найденный мертвым в испанской тюрьме, оставил в Twitter сообщение на случай своей смерти.
Как сообщила в среду испанская газета País со ссылкой на источники в полиции сообщила, что Макафи покончил с собой в тюрьме муниципалитета Сант-Эстеве-Сесровирес в Каталонии. Тело обнаружили в тюремной камере. Прибывшие на место врачи пытались провести реанимацию, однако она не увенчалась успехом.
В опубликованном 15 октября 2020 года сообщении Макафи отметил, что не собирается совершать суицид. Он заявил, что всем доволен и у него есть друзья.