Կառավարությունից պատվիրակություն է մեկնում ՌԴ. կմասնակցեն ՀՀ տարածքում ռուսական ռազմակայանի տեղակայման և անշարժ գույքի փոխանցման հայ-ռուսական միջպետական հանձնաժողովի նիստին
24/06/2021 11:10
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի Դաշնություն պատվիրակություն գործուղելու մասին որոշում է ստորագրել:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության, արտաքին գործերի նախարարության և կադաստրի կոմիտեի ներկայացուցիչները։
Գործուղման ընթացքում, որը տևելու է հունիսի 26-ից մինչև հուլիսի 1-ը, պատվիրության անդամները կմասնակցեն ՀՀ տարածքում ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղակայման և գործառնման նպատակով հողատարածքների և անշարժ գույքի փոխանցման հայ-ռուսական միջպետական հանձնաժողովի 13-րդ նիստին։
Գործուղման ավարտին պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվությունը կներկայացնի ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ և արտաքին գործերի նախարարություն։

Делегация правительства обсудит в Москве вопросы передачи России земельных участков и размещения российской военной базы на территории Армении
24/06/2021 11:26
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян подписал решение о командировании делегации в Российскую Федерацию.
В состав армянской делегации вошли представители министерства обороны, МИД и комитата кадастра.
Члены делегации в период с 26 июня по 1 июля примут участие в 13-ом армяно-российском межгосударственном заседании по вопросу передачи земельных участков и недвижимости с целью размещения и функционирования российской военной базы в Армении.
После возвращения из командировки и.о. министра обороны представит отчет о результатах командировки аппарату премьер-министра и министерству иностранных дел.