Օպերայի ստորգետնյա ավտոկայանատեղին համայնքային սեփականություն է, և վճարված գումարները ծառայելու են համայնքին. Քաղաքապետ
24/06/2021 14:18
Քաղաքապետ Հայկ Մարությանը ծանոթացել է Օպերայի ստորգետնյա ավտոկայանատեղիի արդիականացման աշխատանքներին:
Քաղաքապետը ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ այդտեղ վերջերս ներդրել են մուտքի և ելքի ավտոմատ կառավարման, վճարման և տեսահսկման համակարգեր:
«Վարորդներն այսուհետ կայանելու համար կարող են վճարել 6 ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով՝ կանխիկով, բանկային քարտով, ինչպես նաև NFC համակարգով՝ բջջային հեռախոսի միջոցով: 500 մեքենայի համար նախատեսված կայանատեղին համայնքային սեփականություն է, և վճարված գումարները ծառայելու են համայնքին: Ի դեպ, նմանատիպ կայանատեղերի համեմատ մեզ մոտ սակագներն ավելի մատչելի են», - գրել է Մարությանը:
Նա նաև նշել է, որ ստորգետնյա ավտոկայանատեղիում էլեկտրական ավտոմեքենաների համար լիցքավորման կայաններ են տեղադրվել, որոնք հնարավորություն են տալիս կայանելուն զուգընթաց ավտոմեքենան անվճար լիցքավորել:

Мэр Еревана: Подземная автостоянка у площади Свободы – собственность общины
Мэр Еревана Айк Марутян ознакомился с работами по модернизации подземной автостоянки у площади Свободы.
Мэр сообщил на своей странице в Facebook, что там недавно были внедрены автоматические системы въезда, выезда, оплаты и видеонаблюдения.
«Водители могут оплатить парковку по банковской карте через 6 терминалов, а также по  сотовому телефону с поддержкой NFC. Предусмотренная на 500 машин автостоянка является общинной собственностью и уплаченные средства  будут служить общине. Кстати, по сравнению с аналогичными стоянками цены у нас более доступные», - написал Айк Марутян.
Он также отметил, что в подземном паркинге установлены также зарядные станции для электромобилей, позволяющие бесплатно подзарядить батарею.