ՈւԵՖԱ-ն գործ է հարուցում Շմեյխելին տուգանայինի ընթացքում լազերով կուրացնելու դեպքով
Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) կարգապահական գործ է հարուցել Եվրոպայի 2020 թ. առաջնության 1/2 եզրափակչի Անգլիա-Դանիա խաղի արդյունքներից հետո:
ՈւԵՖԱ-ի ներկայացուցիչները գործ են հարուցել բրիտանացիների դեմ և հետաքննում են դանիացի դարպասապահ Կասպեր Շմեյխելի հետ կապված միջադեպը, ինչպես նաև երկրպագուների պահվածքը դանիական օրհներգի ընթացքում և պիրոտեխնիկա օգտագործելը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ «Ուեմբլիի երկրպագուներից մեկը Անգլիա-Դանիա խաղում Հարի Քեյնի կողմից նշանակված 11 մետրանոց հարվածի ժամանակ լազերային շող էր արձակել դանիացի դարպասապահ Կասպեր Շմեյխելի դեմքին:
Հիշեցնենք, որ լրացուցիչ ժամանակում անգլիացի ավագը չկարողացավ իրացնել 11 մետրանոց հարվածը, բայց Շմեյխելի սեյվից հետո նա առաջինն է հարվածել գնդակին և գնդակն ուղարկել դարպասը։

УЕФА завел дело после того, как Шмейхеля слепили лазером во время пенальти на Евро
Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) открыл дисциплинарное дело по итогам матча 1/2 финала чемпионата Европы — 2020 между сборными Англии и Дании.
Представители УЕФА открыли дело против англичан и расследуют инцидент с датским вратарем Каспером Шмейхелем, а также поведение болельщиков во время гимна Дании и использование ими пиротехники, информирует пресс-служба организации.
Ранее сообщалось, что один из фанатов на «Уэмбли» светил лазерной указкой в лицо голкиперу сборной Дании Касперу Шмейхелю во время исполнения пенальти Гарри Кейном в матче Англия — Дания.
Напомним, в дополнительное время капитан англичан не смог реализовать 11-метровый удар, однако после сейва Шмейхеля он первым оказался на добивании и отправил мяч в сетку ворот.