Նիկոլ Փաշինյանը գլխատում է Սյունիքը և Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը. Վահե Հակոբյան
Նիկոլ Փաշինյանը գլխատում է և Սյունիքը, և Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը։
Նա նշեց՝ փոխանակ Փաշինյանը պայքարի արտաքին թշնամու դեմ, պայքարում է այն մարդկանց դեմ, ովքեր զենքը ձեռքին պայքարում են։
«Ես համոզված եմ, որ շատ շուտով Հայաստանը ստորագրելու է ինչ-որ «իքս» փաստաթուղթ, համաձայն որի՝ մենք տալու ենք տարածքներ, ճանապարհներ, անկլավներ», - նշեց նախկին մարզպետը։
Վահե Հակոբյանի խոսքով՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում խուզարկություններն ավարտվել են, զմռսվել է հաշվապահության ամբողջ բլոկը, ինչը պարալիզացրել է հիմնարկը։
«Կոմբինատն այսօր հնարավորություն չունի վճարումներ անել մատակարարաներին ու արդեն երկու շաբաթ կանգնած է հանքանյութի արտահանման պրոցեսը, մենք կանգնել ենք շատ լուրջ խնդիրների առաջ, դա ենթադրում է տուգանքներ», - նշեց Հակոբյանը։

Nikol Pashinyan is beheading Syunik and Zangezur copper-molybdenum plant, ex-governor of the province Vahe Hakobyan told the reporters today.
He noted that instead of fighting against the enemy from the outside Pashinyan is fighting against the people who fought with arms in their hands.
"I am convinced that very soon Armenia will sign an "x" document with which we will hand over territories, roads, enclaves," the ex-governor said.
Hakobyan said the search in Zangezur copper-molybdenum plant ended and the accountant bloc has been frozen which in its turn has paralyzed the whole institution.
"Today the plant has no opportunity to make payments to its suppliers, for already two weeks the process of exporting the minerals has stopped, we are facing very serious issues, they envisage fines," Hakobyan noted.