Նիկոլ Փաշինյանը գլխատում է Սյունիքը և Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը. Վահե Հակոբյան
Նիկոլ Փաշինյանը գլխատում է և Սյունիքը, և Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը։
Նա նշեց՝ փոխանակ Փաշինյանը պայքարի արտաքին թշնամու դեմ, պայքարում է այն մարդկանց դեմ, ովքեր զենքը ձեռքին պայքարում են։
«Ես համոզված եմ, որ շատ շուտով Հայաստանը ստորագրելու է ինչ-որ «իքս» փաստաթուղթ, համաձայն որի՝ մենք տալու ենք տարածքներ, ճանապարհներ, անկլավներ», - նշեց նախկին մարզպետը։
Վահե Հակոբյանի խոսքով՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում խուզարկություններն ավարտվել են, զմռսվել է հաշվապահության ամբողջ բլոկը, ինչը պարալիզացրել է հիմնարկը։
«Կոմբինատն այսօր հնարավորություն չունի վճարումներ անել մատակարարաներին ու արդեն երկու շաբաթ կանգնած է հանքանյութի արտահանման պրոցեսը, մենք կանգնել ենք շատ լուրջ խնդիրների առաջ, դա ենթադրում է տուգանքներ», - նշեց Հակոբյանը։

Никол Пашинян обезглавливает Сюник и Зангезурский медно-молибденовый комбинат – Ваге Акопян
Никол Пашинян обезглавливает и Сюник, и Зангезурский медно-молибденовый комбинат, заявил сегодня бывший губернатор Сюникской области Ваге Акопян в беседе с журналистами.
Он отметил, что Пашинян вместо того чтобы бороться против внешнего врага, начал борьбу против тех людей, которые с оружием в руках сражались за Сюник.
«Я уверен, что вскоре Армения подпишет какой-то "икс" документ, согласно которому мы сдадим территории, дороги, анклавы», - отметил бывший губернатор.
По словам Ваге Акопяна, обыски в ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» закончились, опечатан весь бухгалтерский блок, что парализовало работу предприятия.
«У комбината сегодня нет возможности платить поставщикам, уже две недели остановлен процесс добычи. Мы оказались перед очень серьезными проблемами, это предполагает штрафы», - отметил Ваге Акопян.