Լոնդոնում նկարել են Լավրովի գրաֆիտին
Լոնդոնում անհայտ նկարիչը տան պատին Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի գրաֆիտին է նկարել: Այս մասին հայտնում է «Դուք լսում էիք Մայակը» Telegram-ալիքը:
Գրաֆիտիի վրա պատկերված է ռուս քաղաքական գործիչը, ինչպես նաև ներառված է նրա՝ «ո՞վ եք դուք, որ ինձ ուղղորդեք» արտահայտությունը:
Այս արտահայտությամբ Ռուսաստանի արտգործնախարարը դիմել է բրիտանացի իր գործընկեր Դեյվիդ Միլիբենդին 2008-ին ռուս-վրացական հակամարտության ֆոնին Թբիլիսի կատարած այցից հետո:
Այսպիսով, Լավրովը, ինչպես ինքն ավելի ուշ նշել է, արձագանքել է Միլիբենդի պահանջին՝ բանակցություններ սկսել Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի հետ:

В Лондоне нарисовали граффити с Лавровым
В Лондоне на стене дома неизвестный художник нарисовал граффити с министром иностранных дел России Сергеем Лавровым. О этом сообщает Telegram-канал «Вы слушали Маяк».
На граффити изображен российский политик, а также приводится его фраза «Кто вы такой, чтобы читать мне нотации?».
С такой фразой министр иностранных дел России обратился к британскому коллеге Дэвиду Милибэнду после визита в Тбилиси в 2008 году на фоне российско-грузинского конфликта.
Так Лавров, как он сам рассказал позже, ответил на требование Милибэнда начать переговоры с бывшим президентом Грузии Михаилом Саакашвили.