Սյունիքի մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանի որդու նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել
Գորիսում Սյունիքի ներկա և նախկին մարզպետների որդիների մասնակցությամբ տեղի ունեցած հրաձգության գործով Սյունիքի մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանի որդու նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել, Aysor.am-ին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Մելիքսեթ Պողոսյանի որդին՝ Կարեն Պողոսյանը, գործով ներգրավվել է որպես մեղադրյալ՝ սպանության փորձ կատարելու և ապօրինի զենք պահելու հոդվածներով։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Գորիսում Սյունիքի ներկա ու նախկին մարզպետների մտերիմների մասնակցությամբ հրաձգություն է տեղի ունեցել։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Сын губернатора Сюникской области Меликсета Погосяна объявлен в розыск
Сын губернатора Сюникской области Меликсета Погосяна объявлен в розыск в рамках уголовного дела, возбужденного по факту перестрелки между сыновьями нынешнего и бывшего губернаторов Сюника, сообщили Aysor.am в Следственном комитете Армении.
Сын Меликсета Погосяна – Карен Погосян привлечен в качестве обвиняемого – по статьям попытка убийства и хранение незаконного оружия.
Ранее сообщалось, что 14 июля около 01:00 на пересечении улиц Гетапня и Гарегина Нжде в городе Горис Сюникской области Армении произошла перестрелка с участием родственников нынешнего и бывшего губернаторов Сюника.
По данному факту в горисском следственном отделе следственного управления СК Армении по Сюникской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104, части 4 статьи 258 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса Армении.