Երևանում Սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենան արտերկրում գործունեություն ծավալող և մեծ ճանաչում վայելող հայ երաժիշտները
23/07/2021 13:53
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կազմակերպել է «Հանդիպում Երևանում» խորագրով համերգային ծրագիր, որը տեղի կունանա հուլիսի 27-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենան արտերկրում գործունեություն ծավալող հայ տաղանդավոր երաժիշտներ Հրաչյա Ավանեսյանը (ջութակ), Սևակ Ավանեսյանը (թավջութակ), Մարիաննա Շիրինյանը (դաշնամուր)։ Նրանք հանդես կգան դիրիժոր Վահագն Պապյանի ղեկավարությամբ։
Ծրագրում կհնչեն Լյուդվիգ վան Բեթհովենի Եռակի կոնցերտը, և Պյոտր Չայկովսկու Սիմֆոնիկ ֆանտազիա «Ֆրանչեսկա դա Ռիմինի» ստեղծագործությունները։

Известные за рубежом армянские музыканты выступят в Ереване на концерте с симфоническим оркестром Армении
23/07/2021 14:32
Государственный симфонический оркестр Армении организовал концертную программу под названием «Встреча в Ереване», которая состоится 27 июля в концертном зале имени Арама Хачатуряна.
Вместе с государственным симфоническим оркестром выступят известные за рубежом талантливые армянские музыканты Грачья Аванесян (скрипка), Севак Аванесян (виолончель), Марианна Ширинян (фортепиано). Концерт пройдет под руководством дирижера Ваагна Папяна.
В концертной программе прозвучат «Тройной концерт» Людвига Ван Бетховена и симфоническая фантазия «Франческа ди Римини» Петра Чайковского.